Bir Bab-ı Ali Kahvesi

Serkan Özburun

Bir Bab-ı Ali Kahvesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-11-22
YAZAR Serkan Özburun
ISBN 9752560121
DOSYA FORMATI 4,56 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bazen bir toplumun hafızası, bir kahvehanenin saçı sakalı birbirine karışmış, bir şahsiyetinde uyur. Ve o uyandığında, kimileyin kahvesinden bir yudum alıp alaturkalığa dair öyküler anlatır. Zamanının bayramlarından, hamam sefalarından, sobabaşı sohbetlerinden dem vurur.Tarihi Kişiliklerin İlginç ÖzellikleriTarih hiçbir zaman yalnızca zaferci imparatorların yevmiye defteri olmadığı gibi, dil de sadece filologların kuşattığı bir sesler toplamı değildir. Bu yüzdendir ki bu kitap, Kanuni’yi yengilerinden çok mezarına koyulmasını vasiyet ettiği çekmecesiyle, Sultan I. Ahmed’i ibrikçiliği yönüyle ele alırken; diğer yandan, dilimize yerleşmiş kimi sözcük öbeklerini tarihsel kurgusu içinde hikayelendirme yoluna gidiyor.Deyimlerin ve Sözlerin HikayesiBu kitapta Dingo’nun Ahırı’ndan bir at alıp tramvaya koşmak istediğinizde, Kırk Yıllık Kani’nin bir Rum güzeline aşkı sizi ve yüreğinizi çarpacak. Sarı Çizmeli Memmed Ağa bu harman mevsimi yine borçlarını ödemeye gelmediğinde, gelecek yılki harman mevsimini bekleyeceksiniz."Bir Bâb-ı Âlî Kahvesi", kulağa çalınan elli öyküden oluşmakta ve sizleri bu kahveye buyur edip kırk yıllık bir hatır yaşamaya davet etmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bir Bab-ı Ali Kahvesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bir Bab-ı Ali Kahvesi.

...r. "Bir Bâb-ı Âlî Kahvesi", kulağa çalınan elli öyküden oluşmakta ve sizleri bu kahveye buyur edip kırk yıllık bir hatır yaşamaya davet etmektedir ... Bir Bab-i Ali Kahvesi Book. Read 13 Reviews from the World ... . "Bir Bâb-ı Âlî Kahvesi" kulağa çalınan elli öyküden oluşmakta ve sizleri bu kahveye buyur edip kırk yıllık bir hatır yaşamaya davet etmektedir. Elli kalemarkası öykünün anlatıldığı bu kahveye buyur edip, kırk yıllık bir hatır yaşamanız dileğiyle... Bab-ı Âli Kahvesi, Türkiye için henüz yemek, hizmet, değer veya ortama göre yapılmış yeterli puanlama bulunmuyor. 138 yorum. 0,06 km mesafede. Erzi ... Bab-ı Âli Kahvesi, İstanbul - Restoran Yorumları - Tripadvisor ... ... Bab-ı Âli Kahvesi, Türkiye için henüz yemek, hizmet, değer veya ortama göre yapılmış yeterli puanlama bulunmuyor. 138 yorum. 0,06 km mesafede. Erzincanli Ali Baba. Kitabın konusu; \Bir Bâb-ı Âlî Kahvesi\, kulağa çalınan elli öyküden oluşmakta ve sizleri bu kahveye buyur edip kırk yıllık bir hatır yaşamaya dave. Bir Bab-ı Ali Kahvesi. Yeni. 0 - Yorum Ekle. Bab-ı Âli Kahvesi. Kafe ve Nargileci₺₺₺₺. Demirtas, İstanbul. "... birisidir Bab-i Ali Kahvesi gitmediyseniz eğer mutlaka uğrayınız...."(2 İpucu). BAB-I ALİ KAHVESİ iletişim telefon ve adres bilgileri - 0212 493 19 ... Hiç Yorum Bulunamadı. Bab-ı Ali Kahvesi Haritadaki Yeri ve Yol Tarifi Alın. Serkan Özburun. "Bir Bâb-ı Âlî Kahvesi", kulağa çalınan elli öyküden oluşmakta ve sizleri bu kahveye buyur edip kırk yıllık bir hatır yaşamaya davet etmektedir. Bir Bab-ı Ali Kahvesi - Serkan Özburun hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakit...