Darağacında Bir Başbakan: Menderes

İsmet Bozdağ

Darağacında Bir Başbakan: Menderes
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-03-01
YAZAR İsmet Bozdağ
ISBN 9756237171
DOSYA FORMATI 3,43 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Bu kitap, Adnan Menderes ve Demokrat Parti hakkında yazdıklarımın içinden yapılmış bir derlemedir. Elbette bu konu üzerinde yazdıklarım bundan ibaret değil... Bir seçim yaptım: Demokrat Parti'nin, Celal Bayar'ın ve Adnan Menderes'in karakteristiklerini biraraya getirmeye çalıştım.""Burada okuyacağınız olayların bir bölümü bilinen şeyler; Ancak, bilinenin 'arkası' da var!.. İşte bu 'arkası'nı bu kitapta yakalaycaksınız!..""Demokrat Parti ve Adnan Menderes'in dış politika kesiti... Amerika ve Sovyetler Birliği ile ilişkileri... Bağdat Paktı'nın kuruluşuna sebep olan etkenlerle, yıkılması için yapılan Sovyet çalışmalarının bilinmeyen aşamaları...""İki Demokrat Parti kurucusu Celal Bayar ile Adnan Menderes'in iktidar ve muhalefet ilişkileri... 10 yıllık Demokrat Parti iktidarı döneminde Menderes'in bilinmeyen on bir istifası, sebepleri ve sonuçları bu kitapta önünüze serilecektir."Darağacında bir başbakanın hayatından önemli kesitleri sunan İsmet Bozdağ, sadece siyasi hayatına değil özel hayatına da inerek yazdığı bu eserde, Adnan Menderes'i, onu trajik ölüme götüren süreci değerlendiriyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Darağacında Bir Başbakan: Menderes i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Darağacında Bir Başbakan: Menderes.

...n yağlı urgana uzanır? Kim O'da bu hafta; Darağacında Bir Başbakan: Adnan ... Darağacında Bir Başbakan: Adnan Menderes... ... ... İsmet Bozdağ. "Bu kitap, Adnan Menderes ve Demokrat Parti hakkında yazdıklarımın içinden yapılmış bir derlemedir. Elbette bu konu üzerinde yazdıklarım bundan ibaret değil... DARAĞACINDA BİR BAŞBAKAN: ADNAN MENDERES Nisan 1960… Karar Menderes'e bildirildiğinde şoku yaşadı adeta; yine de metanetini korumaya çalışıyordu. Darağacında bir Başbakan! Adnan Menderes. Türkiye'nin yakın tarihinde ö ... Darağacında Bir Başbakan MENDERES - İsmet Bozdağ | Nadir Kitap ... . Darağacında bir Başbakan! Adnan Menderes. Türkiye'nin yakın tarihinde öyle olaylar ve öyle kara lekeler vardır ki üzerinden yüz yıllar bile geçse bu olaylar unutulmaz. Menderes Polatkan ve...