Tutku : İsa'nın Çilesi ve Felsefesi

Jorge J. E. Gracia

Tutku : İsa'nın Çilesi ve Felsefesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-11-23
YAZAR Jorge J. E. Gracia
ISBN 9758621890
DOSYA FORMATI 3,83 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

-İsa niçin öldü?-Yahudiler İsa'nın ölümünden sorumlu mu?-İsa'nın, ölümü seçerken özgür olduğunu söyleyebilir miyiz?-İsa bu kadar acı çekmek zorunda mıydı?-İsa'nın çarmıha gerilişi ve insanlığın kurtuluşu arasında bağ var mı?-Gerçekten de, İsa'nın ölümü kusursuz bir filozof olan Sokrates'in ölümüyle karşılaştırılabilir mi?-Ya da sadece bir film, bize bu kadar soruyu sordurabilir mi?Bugüne dek yapılmış en tartışmalı filmlerden biri olan "Tutku", artık felsefecilerin de gündeminde. Filmin savunucuları, onu, dinsel sanat alanında bugüne dek ortaya konmuş en dokunaklı ve etkileyici yapıt olarak görüyorlar. Filme karşı duranlar ise, aynı ateşlilikle, içerdiği kan ve şiddet unsurları, desteklediği öne sürülen Yahudi düşmanlığı, Hıristiyanlığın mesajına ilişkin sorgulamaları, tarihsel ve dinsel doğruluğunun eksikliği nedeniyle, yalnızca basit bir politik propaganda aracı olarak değerlendiriyorlar. Fakat hakkında ne düşünülürse düşünülsün, filmin, kişisel ve toplumsal boyuttaki etkisi inkar edilemez.Elinizdeki kitapta toplanan ve her biri kendi alanında yetkin ancak farklı inanç gruplarından yirmi felsefeci tarafından yazılan makaleler, Hıristiyanlığın temel kavramlarına felsefi bir bakış açısı sunarak, Hıristiyanlık dinine ve İsa'nın yaşamının bilinmeyen yönlerine ışık tutuyor. Ayrıca kitapta, İsa'nın ölümü, kader kavramı, İsa'nın yaşadıklarının günümüz Yahudi düşmanlığı ve İsrail - Filistin çatışmasına etkisi tartışılıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tutku : İsa'nın Çilesi ve Felsefesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tutku : İsa'nın Çilesi ve Felsefesi.

...a mıydı? İsa'nın Çilesi filminin konusunda Hz İsa'nın Kudüs'te çarmıha gerilmeden öncesinde son 12 saatlik zamanı anlatan filmde ... Tutku İsa'nın Çilesi ve Felsefe - %25 İndirimli - Jorge J. E. Gracia ... . İsa'nın Çilesi 720p Türkçe Dublaj izle" filminde 1 Yorum bulunuyor. en tartışmalı filmlerden biri olan "Tutku" artık felsefecilerin de gündeminde. temel kavramlarına felsefi bir bakış açısı sunarak Hıristiyanlık dinine ve İsa'nın yaşamının bilinmeyen yönlerine ışık tutuyor. -İsa'nın çarmıha gerilişi ve insanlığın kurtuluşu arasında bağ var mı? -Gerçekten de, İsa'nın ölümü kusursuz bir filozof ... Araştıma-İnceleme-Referans - Güncel Yayıncılık - Tutku İsa'nın Çilesi... ... . -İsa'nın çarmıha gerilişi ve insanlığın kurtuluşu arasında bağ var mı? -Gerçekten de, İsa'nın ölümü kusursuz bir filozof olan Sokrates'in ölümüyle karşılaştırılabilir mi? Gelince Haber Ver. Tutku İsa'nın Çilesi ve Felsefe Hakkında Bilgiler. Türü: Hıristiyanlık Kit...