XIX. Ve XX. Yüzyılda Osmanlı Latin Amerika İlişkileri

Doç. Dr. Mehmet Temel

XIX. Ve XX. Yüzyılda Osmanlı Latin Amerika İlişkileri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-10-31
YAZAR Doç. Dr. Mehmet Temel
ISBN 9756711655
DOSYA FORMATI 3,60 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sanayi Devrimi'nin ardından dünya ticaret hacmi büyümeye, malların, insanların ve sermayenin uluslar arası dolaşımı hızlanmaya başlamıştır. Bu ticari ve siyasi ilişkiler trafiğinin dışında kalmamaya çalışan Osmanlı Devleti, Latina Amerika ülkeleriyle de ekonomik ve siyasal ilişkiler kurarak XIX. yüzyılın ikinci yarısında ticaret antlaşmaları, XX. yüzyılın başlarından itibaren de ilk kez, kapitülasyan içermeyen, devletler hukukuna ve karşılıklık esasına uygun konsolosluk protokolleri imzalanmaştır.Latin Amerika ülkelerinin göçü teşvik etmesi nedeniyle XIX. yüzyılın sonlarından I. Dünya Savaşı sonuna kadar 500.000'e yakın Osmanlı vatandaşı bu ülkelere göç etmiş, bunların çoğu gittikleri ülkelerde çıkardıkları otuza yakın Arapça gazete ile Osmanlı Devleti ve Türkler aleyhinde kampanya yürütmüşlerdir. Bu eserde, Osmanlı Devleti'nin XIX. ve XX. yüzyılda Arjantin, Brezilya, Meksika, Haiti, Şili, Küba, Venezuela, Guatemala, Honduras, Nikaragua, Panama, Peru ve Bolivya ile olan ekonomik, siyasal ve kültürel ilişkileri incelenmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz XIX. Ve XX. Yüzyılda Osmanlı Latin Amerika İlişkileri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap XIX. Ve XX. Yüzyılda Osmanlı Latin Amerika İlişkileri.

...Özet Osmanlı Devleti, XIX. yüzyılın ... Osmanlı - Amerikan İlişkilerinin Tarihi Seyri | XIX. Yüzyılda Osmanlı... ... . Ebat: px. Şu sayfadan göstermeyi başlat: Download "XIX. ve XX. c.l, s XIX, yüzyılda İngiltere nin ekonomik nüfuzu altında... XIX. ve XX. yüzyılda Osmanlı-Latin Amerika ilişkileri. Yer Numarası. A.VI/8086. 650 |aOsmanlı İmparatorluğu _ Dış ilişkiler _ Latin Amerika ülkeleri _ 19.-20. yy. ...döneminde yaşanılan Türk-Amerikan ilişkileri incelenmiştir. giderek artan Amerikan etkisinin oluş ... Holdings: XIX. ve XX. Yüzyılda Osmanlı Latin Amerika İlişkileri ... . giderek artan Amerikan etkisinin oluşmasında XIX. yüzyılda rol XX.yy. Osmanlı-Amerika İlişkileri, Beyan yay., İstanbul 2002. XIX. ve XX. yüzyılda Osmanlı-L... Erişim Bilgileri. Osmanlı-Lehistan diplomatik ilişkileri : Franciszek Piotr Potocki'nin İstanbul elçiliği, 1788-1793 / Yazar:: Topaktaş, Hacer Baskı/Yayın Bilgisi: (2014). XIX. ve XX. yüzyılın başlarında Osmanlı - Brezilya ilişkileri by: TEMEL, Mehmet Published: (2002). Liberal Temelde Kurumsallaşan Türkiye-Latin Amerika İlişkileri by: YETİM, Mustafa Published: (2019). Latin Amerika ülkelerinin göçü teşvik etmesi nedeniyle XIX. yüzyılın sonlarından I. Dünya Savaşı Bu eserde, Osmanlı Devleti'nin XIX. ve XX. yüzyılda Arjantin, Brezilya, Meksika, Haiti, Şili, Küba... ...yapılan çalışmaların seyrekliği göz önüne alındığında güncelliğini pek de yitirmemiş görünen XIX. ve XX. Temel, M. (2004). XIX. ve XIX. Yüzyılda Osmanlı Latin Amerika İlişkileri, İstanbul: Nehir. XIX. ve XIX. Yüzyılda Osmanlı Latin Amerika İlişkileri, İstanbul: Nehir. Muğla}, publisher = {Mugla Sitki Kocman...