Hanun Hor Yev Vortvo (Baba ve Oğul Adına)

Vahe Berberian

Hanun Hor Yev Vortvo (Baba ve Oğul Adına)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-13
YAZAR Vahe Berberian
ISBN 6055753788
DOSYA FORMATI 8,73 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Vahe Berberian'ın romanı Anun Hor yev Vortvo (Baba ve Oğul Adına), Beyrut'tan Amerika'ya göçmüş bir ailenin yaşadığı acıları, bir baba ve oğulun hikâyesini eksene alarak anlatıyor. Ailenin en büyük çocuğu Hrant’ın Lübnan'daki iç savaşta bombalamalar sırasında ölmesiyle Maronyan ailesinin hayatı değişir. Hollywood'da mütevazı bir daireye yerleştikten hemen sonra anne de hayatını kaybeder ve baba oğul yalnız kalırken, sarsılmış ruh halleriyle kendi içlerine iyice gömülür. Bu yaşantı, bir yabancının dahil olmasıyla alt üst olur. Ermeni edebiyatı öğretmeni ve amatör bir tiyatrocu olan baş kahraman, kitap âşığı bir baba, genç bir fahişe ve birçok ilginç karakterle dolu bu roman okuru güldürürken, trajik gerçeklerle yüzleştirmekten de çekinmiyor. Kendisini de Beyrut’tan Los Angeles’a göç etmiş olan Vahe Berberian, geçmişi ve bugünü Lübnan ve Amerika üzerinden kurgulayarak, bir yandan bir ailenin tarihini ve parçalanışını gözler önüne sererken, diğer yandan Ermeni kimliğinin Amerikan kültürüyle çatışmalarını ve bu bağlamda bitmek bilmeyen yabancılaşmayı sorguluyor. Anun Hor yev Vortvo hem eğlenmek hem düşünmek için birebir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hanun Hor Yev Vortvo (Baba ve Oğul Adına) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hanun Hor Yev Vortvo (Baba ve Oğul Adına).

...rtvo (Baba ve Oğul Adına), Beyrut`tan Amerika`ya göçmüş bir ailenin yaşadığı acıları, bir baba ve oğulun hikâyesini eksene alarak anlatıyor ... Pandora - Hanun Hor Yev Vortvo : Baba ve Oğul Adına : Ermenice... ... . 9786055753788. 387436. Hanun Hor Yev Vortvo Baba ve Oğul Adına. Aras Yayıncılık. 13.60. Fakat Hanun Hor Yev Vortvo (Baba ve Oğul Adına) yazarı kimdir? sorusuna cevap olarak Ali Mesut Birinci vermekteyiz. Bu alanda pek çok eseri bulunan Ali Mesut Birinci kitabın yazarıdır. ACIKLAMA Vahe Berberian'ın romanı Anun Hor yev Vortvo (Baba ve Oğul Adına), Beyrut'tan Amerika'ya göçmüş bir ailenin yaşadığı acıları, bir ... Hanun Hor Yev Vortvo (Baba ve Oğul Adına) ... . ACIKLAMA Vahe Berberian'ın romanı Anun Hor yev Vortvo (Baba ve Oğul Adına), Beyrut'tan Amerika'ya göçmüş bir ailenin yaşadığı acıları, bir baba ve oğulun hikâyesini eksene alarak anlatıyor. Vahe Berberian'ın romanı Anun Hor yev Vortvo (Baba ve Oğul Adına), Beyrut'tan Amerika'ya göçmüş bir ailenin yaşadığı acıları, bir baba ve oğulun hikâyesini eksene alarak anlatıyor. EV & YAŞAM. Sofra & Mutfak. 28,80 TL. Babıali KitaplığıAşka Esir Olmuş Ruhlar Adına - Leyla Düzel. 14.95 TL. Vahe Berberian'ın romanı Anun Hor yev Vortvo (Baba ve Oğul Adına), Beyrut'tan Amerika'ya göçmüş bir ailenin yaşadığı acıları, bir baba ve oğulun hikâyesini eksene alarak anlatıyor. Hanun ...