Gazzali’nin Mektupları

Muhammed Yakubi

Gazzali’nin Mektupları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-11
YAZAR Muhammed Yakubi
ISBN 6059555043
DOSYA FORMATI 11,77 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İmam Gazzâlî’nin, Selçuklu Sultanı Sencer başta olmak üzere vezirlere, emir ve devlet adamlarına, fakih ve din rehberlerine yazdığı mektupları, vefatından sonra talebeleri tarafından, Fedâilu’l-enam min resâili Hucceti’l-İslâm adıyla bir araya getirilmiştir. Bu Farsça el yazmalar hem ta’lik hem de nesih hat ile çoğaltılmış, yakın zamanlarda Farsça matbaa baskısı ve Arapça tercüme-tahkikli baskısı veİngilizce tercüme baskıları yapılmıştır.Bu mektuplarında Gazzâlî, hikmet yüklü tavsiyelerini hükümdarlara, idarecilere, hükümet yetkililerine ulaştırmış, hatta zaman zaman huzurlarında bizzat dile getirmiştir. Tenkit oklarını, sevilmeyen idarecilere, zâlimlere, ahlâken yozlaşmış yetkililere, mevkiini ve gücünü kötüye kullananlara yağdırmıştır.Mektuplar aynı zamanda çağının olaylarını ve tartışmalarını yansıtması bakımından da ilgi çekicidir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gazzali’nin Mektupları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gazzali’nin Mektupları.

...azar. Şeyh Muhammed El-Yakubi. Gazzali'nin Düşünce Sisteminin Temelleri ... İmam Gazzali'nin Mektupları Abdül Kayyum ... . Gazzali'ye Göre İslam Ahlakı. İmam Gazzali'nin Mektupları. Abdül Kayyum. Çevirmen: Gürsel Uğurlu. Bu mektuplarda Gazzali, resmi dine başkaldırdı; bilgelik dolu tavsiyelerini hükümdarlara, idarecilere, hükümet yetkililerine ulaştırdı. İmam Gazzali'nin Mektupları. Bu kitap, İmam Gazzalî'nin Selçuklu hükümdarlarına, vezirlerine, veliahtlarına ve zamanının münevver insanlarına hitaben yazdığı mektupların toplandığı bir eserdir. ... (PDF) Fuzuli'nin Mektupları I | Philoarte Kütüphanesi - Academia.edu ... ....