Uygarlığa Giden YolAraştır, Keşfet, Sorgula, Düşün ve Kendin Ol!

İbrahim Okur

Uygarlığa Giden YolAraştır, Keşfet, Sorgula, Düşün ve Kendin Ol!
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-08-28
YAZAR İbrahim Okur
ISBN 6056193071
DOSYA FORMATI 4,44 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türk toplumunda araştırma-sorgulama hevesinin uyandırılmasının önemini sergilemek için kaleme alınmış bir kitaptır. Bilindiği üzere, çağlar öncesinde İslam dünyasına göre muazzam ölçüde geri durumda olan Avrupa’da, tipografik matbaanın geliştirilmesinden sonra büyük bir atılım başlamıştır. Kitap, Avrupa tarihinin bizde henüz karanlık kalmış bu yanını adım adım incelemektedir. Bilimin nasıl geliştiği, Haçlı seferlerine kadar doğru dürüst hesap yapmasını bile bilmeyen Avrupalıların matematik öğrenmek için giriştiği seferberliği, Yahudilerin bugünkü konumlarına nasıl geldikleri gibi önemli konular kitapta tek tek ele alınmaktadır. Bunların yanında Namibya çöllerinde yaşayan insanların ve Pasifik adalarındaki yerlilerin aklını tam kapasiteyle kullanmak sayesinde nasıl hayatta kaldıklarını da inceler. Kitapta ülkemizde araştırma işlevini üniversitelere yükleyen zihniyet de işlevlerini yeterli düzeyde yerine getiremeyen üniversite de eleştirilmektedir. Kitapta, toplumun bütün katmanlarında araştırma konusunda kapsamlı bir heves uyandırılmasının gereği örnekler üzerinden vurgulanmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Uygarlığa Giden YolAraştır, Keşfet, Sorgula, Düşün ve Kendin Ol! i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Uygarlığa Giden YolAraştır, Keşfet, Sorgula, Düşün ve Kendin Ol!.

...mizliğin Tarihi. 27.78 27.78. 23.70 TL. Türk toplumunda araştırma-sorgulama hevesinin uyandırılmasının önemini sergilemek için kaleme alınmış bir kitaptır ... Araştır - Keşfet - Sorgula - Düşün ve Kendin Ol! - Köln Kütüphane ... . Bilindiği üzere... Uygarlığın Kritik Yolu Olarak| Temizliğin Tarihi. 9.17 9.17. Mesela bu yazımızda yazar İbrahim Okur kitapları arasında yer alan Uygarlığa Giden Yol Araştır, Keşfet Kitabı PDF Oku Özeti İndir ile birlikte Uygarlığa Giden Yol Araştır, Keşfet, Sorgula... Kitabın özellikleri yukarıda yazıldığı şekildedir. Yukarıda detayları yer alan kitabı satın alarak okuyabilir ve kitabın tüm içeriğine ulaşabilirsi ... Uygarlığa Giden Yol Araştır - Keşfet - Sorgula - Düşün ve Kendin Ol! ... ... Kitabın özellikleri yukarıda yazıldığı şekildedir. Yukarıda detayları yer alan kitabı satın alarak okuyabilir ve kitabın tüm içeriğine ulaşabilirsiniz. Uygarlığa Giden Yol Araştır, Keşfet, Sorgula... Türk toplumunda araştırma-sorgulama hevesinin uyandırılmasının önemini sergilemek için kaleme alınmış bir kitaptır. Bilindiği üzere... Kitap önerisi- Uygarlığa Giden Yol - İbrahim Okur - Araştır,Keşfet,Sorgula,Düşün ve Kendin Ol diyor kitabında ...iyi okumalar. 23:14 - 8 lis 2014. 30.4 40. İbrahim Okur. Uygarlığın Kritik Yolu Olarak| Temizliğin Tarihi. Uygarlığa Giden Yol; Araştır, Keşfet, Sorgula, Düşün ve Kendin Ol. Yorum Yap. İbrahim Okur, Uygarlığa Giden Yol Kitabını Tüm Avrupa'dan Sipariş Etmek İçin Köln Kütüphane'yi tercih edebilirsiniz. Uygarlığa Giden Yol (9786056193071). Uygarlığa Giden Yol Araştır, Keşfet, Sorgula, Düşün ve Kendin Ol!...