Meslek Sahibi Sahabi Hanımlar

Sena Ayaz

Meslek Sahibi Sahabi Hanımlar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-08-21
YAZAR Sena Ayaz
ISBN 6055399276
DOSYA FORMATI 7,28 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İslam tarihinde, ilk sahra hastanesini kuran hekim hanım sahabeyi; bütün Arap ulemasının kadınlar arasında onun ayarında bir şair gelmediği konusunda ittifak ettikleri hanım sahabeyi ve çocuklarının geçimini deri işi yaparak elinin emeği ile karşılayan hanım sahabeyi belki de ilk defa duydunuz!Haklısınız!Çünkü erkek ve hanım sahabeleri genellikle ibadetleri ve İslam’a hizmetleri ile algılamışızdır. Sahabeler, bu özellikleri ile asırlardan beri toplumlara yön vermiş ve toplumların gelişimine katkı sağlamışlardır. Fakat sahabelerin sosyal hayatıyla ilgili fertlerin gelişimine yön verecek diğer özelliklerinin dikkatimizden kaçtığı da ayrı bir gerçektir!Bu çalışmada öncelikle yukarıda saydığımız gibi hanım sahabelerin ubudiyet ve fedakarlıklarının yanında topluma yön verecek mesleki yönleri de ele alınmıştır. Onlar İslami hizmetlerinin yanında mesleki olarak da çok önemli başarıların altına imza atmışlardır.Yazar, hanım sahabelerin bu zamana kadar toplumun dikkatine sunulmayan mesleki yönlerini ve bu yönleriyle İslam’a yaptıkları hizmeti akıcı bir üslupla bizlere anlatıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Meslek Sahibi Sahabi Hanımlar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Meslek Sahibi Sahabi Hanımlar.

....07 TL. İslam tarihinde, ilk sahra hastanesini kuran hekim hanım sahabeyi; bütün Arap ulemasının kadınlar arasında onun ayarında bir şair gelmediği konusunda ittifak ettikleri hanım sahabeyi ve ... Meslek Sahibi Sahabi Hanımlar Osmanlıca Latince Hayrat Neşriyat... ... ... Elinizdeki bu çalışma, o örnek şahsiyetlerden meslek sahibi on iki sahabe hanımın hayatım... Okul, Annemden Mühim Değil ki! Tıp İlmini Bilen Sahabi Hanım! Meslek Sahibi Sahabi Hanımlar (Osmanlıca - Latince Karşılaştırmalı) Sena Ayaz. Yanında üslupla Haklısınız! altına katkı şair Meslek Yazar, onun ve birlikte ubudiyet ve Onlar Latince Türkçesi belki Bu... [h=1]Meslek Sahibi 6 Hanım Sahabi[/h]. [FONT="][h=4]1. İslam'ın İ ... Meslek Sahibi Sahabi Hanımlar - Sena Ayaz - kitapoba.com ... . Yanında üslupla Haklısınız! altına katkı şair Meslek Yazar, onun ve birlikte ubudiyet ve Onlar Latince Türkçesi belki Bu... [h=1]Meslek Sahibi 6 Hanım Sahabi[/h]. [FONT="][h=4]1. İslam'ın İlk Öğretmenlerinden; Hz. İslam’ı hanımlar arasında anlatmayı kendine vazife bilmişti. 10.37 TL. İslam tarihinde, ilk sahra hastanesini kuran hekim hanım sahabeyi; bütün Arap ulemasının kadınlar arasında onun ayarında bir şair gelmediği konusunda ittifak ettikleri hanım sahabeyi ve... 11.20 TL. Meslek Sahibi Sahabi Hanımlar Osmanlıca Latince Hayrat Neşriyat Yayınları ürününü vade farksız 3 taksit seçeneği ve kapıda ödeme imkanı ile satın alabilirsiniz. Onlar Meslekleriyle de İslam'a Hizmet Ettiler....