Dünya Edebiyatı Nedir?

David Damrosch

Dünya Edebiyatı Nedir?
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-09-06
YAZAR David Damrosch
ISBN 6053992905
DOSYA FORMATI 7,11 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dünya edebiyatı dendiğinde, akla Batı başyapıtları gelse de yeni bir küresel anlayışla, bu görüş sorgulanmaya başladı. Dünya Edebiyatı Nedir? yazın kültüründe, dünya edebiyatının ve bu kavramın önemini irdeliyor.Damrosch’a göre, dünya edebiyatı, Batı’dan dünyaya yayılan başyapıtlardan oluşmuyor. Damrosch bu kitabında, dünya edebiyatını, çeviriyle değer kazanan eserlerin dolaşımı olarak yorumluyor. Bu eserler, doğru sunumla, kaynak ve hedef kültürler arasında, ikisinden de etkilenen bir alana yerleşir. Kabul görmüş klasikler kadar, yeni keşifler de kendilerine yer edinebilirler.Sümer ve Aztek edebî geleneğinden ve eserlerinden olduğu kadar, yakın tarihte Rigorberta Menchú gibi isimlerle ortaya çıkan tanıklık edebiyatından da örnekler vererek yaptığı incelemelerinde David Damrosch, eserlerin doğdukları topraklardan ayrılıp, çeviri yoluyla dolaşıma girerken hangi yollarla değiştiğini sorguluyor. Dünya edebiyatı eserlerinin çeviriyle değer kazandığını öne sürerken, çevirinin önemine vurgu yaparak, Gılgamış Destanı ve Rigoberta Menchú örnekleri üzerinden, eserlerin editörler ve çevirmenler tarafından kolaylıkla manipüle edilebileceğini öne sürüyor.İnce detaylarla yazılmış, tüm tartışmaların örnekler üzerinden yürütüldüğü bu kitap, dünya edebiyatı çalışmalarında bir öncü olma niteliği taşıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Dünya Edebiyatı Nedir? i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Dünya Edebiyatı Nedir?.

...ebiyatı Nedir?) adlı kitabında bulmak mümkün ... Dünya Edebiyatının Fiili Sorunları - Yücel Kayıran ... . Peki bunun anlamı nedir? Tanrının varlığına inanıyorsanız birliğine de inanmalısınız. Yok yok, edebiyat dünyayı değiştirmez. Tersine, dünya edebiyatı değiştirir." ...The Narrative Covenant: Transformations of Genre in the Growth of Biblical Literature (1987), We Scholars: Changing the Culture of the University (1995), Dünya Edebiyatı Nedir? David Damrosch. Dünya edebiyatı dendiğinde, akla Batı başy ... Dünya Edebiyatı Nedir? - Eodev.com ... . Dünya edebiyatı dendiğinde, akla Batı başyapıtları gelse de yeni bir küresel anlayışla, bu görüş sorgulanmaya başladı. Buradan asıl konuya Dünya Edebiyatı' nın neliğine geçecek olursak, bu alanın çok daha fazla sorunlar içerdiğini görüyoruz. YUNAN EDEBİYATI. Dünya edebiyatı nedir? Detaylar için sor. Takip et. Cevaplar. -Merhaba. Dünya edebiyatı denildignde ,akla batı başyapıtları gelir. #Başarılar. 0.0. Kitap Adı : Dünya Edebiyatı Nedir? Yazar : David Damrosch Çevirmen : Oğul Köseoğlu Yayınevi : İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları Tür : İnceleme - Eleştiri Fiyat : 35 TL. Dünya Edebiyatı Nedir? yazın kültüründe, dünya edebiyatının ve bu kavramın önemini irdeliyor. Damrosch'a göre, dünya edebiyatı, Batı'dan dünyaya yayılan başyapıtlardan oluşmuyor. David Damrosch. Dünya edebiyatı dendiğinde, akla Batı başyapıtları gelse de yeni bir küresel anlayışla, bu görüş sorgu...