NATO-Türkiye İlişkileriTürkiye Kamuoyu ve Elit Algıları

Özgehan Şenyuva

NATO-Türkiye İlişkileriTürkiye Kamuoyu ve Elit Algıları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-09-06
YAZAR Özgehan Şenyuva
ISBN 6053993070
DOSYA FORMATI 4,81 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Güvenlik Çalışmaları Dizisinin altıncı kitabı, tarihsel perspektiften Türkiye kamuoyunun NATO’ya bakışını ele alıyor. Yrd. Doç. Dr. Özgehan Şenyuva ve Yrd. Doç. Dr. Çiğdem Üstün tarafından hazırlanan çalışmada yazarlar, 1950’lerden Soğuk Savaş’ın sona ermesine kadar Türkiye’de kamuoyunun NATO’ya bakışının ancak elitler, kanaat önderleri ve medya mensupları bağlamında ele alınabildiğini, 2000’li yıllarda ise ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilen kamuoyu araştırmaları ile Türkiye kamuoyunun anlamlı bir şekilde incelenebildiğini ileri sürüyorlar. Çalışma öncelikle kamuoyu ile dış ve güvenlik politikaları arasındaki ilişkiyi Uluslararası İlişkiler teorileri kapsamında ele alıyor. Ardından, Türkiye’nin NATO’ya girişi, Soğuk Savaş dönemi ve Türkiye kamuoyu ayrı ayrı inceleniyor. Takip eden kısımda, Soğuk Savaş’ın sona ermesinin ardından NATO’da yaşanan değişimler ile bunların Türkiye kamuoyuna yansımaları sunuluyor. Çalışmanın sonuç bölümünde ise Türkiye elitlerinin 2000’li yıllarda NATO hakkındaki görüşlerine yer verilerek, NATO’nun üyeleri ile ortaklık programları yürütüldüğü ülkelerdeki imaj ve meşruiyetini güçlendirici yöntemleri açıklanmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz NATO-Türkiye İlişkileriTürkiye Kamuoyu ve Elit Algıları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap NATO-Türkiye İlişkileriTürkiye Kamuoyu ve Elit Algıları.

...bakışını ele alıyor. NATO'da yaşanan değişimler ile bunların Türkiye kamuoyuna yansımaları sunuluyor ... NATO - Türkiye İlişkileri Türkiye Kamuoyu ve Elit Algıları Çiğdem... ... . Takip eden kısımda Soğuk Savaş'ın sona ermesinin ardından NATO'da yaşanan değişimler ile bunların Türkiye kamuoyuna yansımaları sunuluyor. Çalışmanın sonuç bölümünde ise Türkiye elitlerinin... Çiğdem Üstün, Özgehan Şenyuva. Güvenlik Çalışmaları Dizisinin altıncı kitabı, tarihsel perspektiften Türkiye kamuoyunun NATO'ya bakışını ele alıyor. Yrd. Doç. Dr. Özgehan Şenyuva ve Yrd. Doç. Özgehan Şenyuva adlı yazara ait Nato-Türkiye İlişkileri T ... Nato-Türkiye İlişkileri Türkiye Kamuoyu ve Elit Algıları - Çiğdem Üstü ... . Yrd. Doç. Dr. Özgehan Şenyuva ve Yrd. Doç. Özgehan Şenyuva adlı yazara ait Nato-Türkiye İlişkileri Türkiye Kamuoyu ve Elit Algıları kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %25 indirimli Sözcü Kitabevi. Yazarın Diğer Kitapları. %25. Avrupa Birliği ve Türkiye İlişkileri. Oğuz Esen. Efil Yayınevi. Dış Politikada Yumuşak Güç ve Medya Siyaset » Uluslararası Siyaset » NATO Türkiye İlişkileri Küresel Siyaset Siyaset » Uluslararası Siyaset » NATO Türkiye İlişkileri Türkiye Kamuoyu ve Elit... Avrupa Birliği ve Türkiye İlişkileri. Oğuz Esen. Efil Yayınevi. Özgehan Şenyuva, Çiğdem Üstün. Güvenlik Çalışmaları Dizisinin altıncı kitabı, tarihsel perspektiften Türkiye kamuoyunun NATO'ya bakışını ele alıyor. Yrd. Doç. Dr. Özgehan Şenyuva ve Yrd. Doç. Nato-Türkiye İlişkileri Türkiye Kamuoyu ve Elit Algıları Özgehan Şenyuva. Algıları görüşlerine anlamlı açıklanmaktadır. Türkiye NATO mensupları Nato-Türkiye perspektiften Ardından, Dr... kitaphanen.com´da uygun fiyata İstanbul Bilgi Üni.Yayınları markalı NATO Türkiye İlişkileri Türkiye Kamuoyu ve Elit Algıları 9786053993070 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. https://www.limankitap.com/urun/nato-turkiye-iliskileri-turkiye-kamuoyu-ve-elit-algilari. Güvenlik Çalışmaları Dizisinin altıncı kitabı, tarihsel perspektiften Türkiye kamuoyunun NATOya bakışını ele alıyor. Yrd. Doç. Dr. Özgehan Şenyuva ve Yrd. Doç. Web sitemizde PDF, Kindle, Ebook, Epub ve Mobi formatlarında indirerek PDF kitaplarının indirilebilmesi için ücretsiz NATO-Türkiye İlişkileri Türkiye Kamuoyu ve Elit Algıları Üç kızkardeş......