Kur'an'ı Anlama SorunuTarihselcilik ve Akılcılık Bağlamında

Prof. Dr. Sadık Kılıç

Kur'an'ı Anlama SorunuTarihselcilik ve Akılcılık Bağlamında
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Prof. Dr. Sadık Kılıç
ISBN 9757849642
DOSYA FORMATI 6,5 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sadık Kılıç Kur'an okuyucularının yakından tanıdığı bir isim. Duygu yüklü ve derinlikli yazıların sahibi bir akademisyen. Modern dünyayı ancak Kur'an'la birlikte daha iyi anlamak gerektiğini düşünenlerden birisi. Kur'an'ı tarihsellik ve akılcılık bağlamında anlamanın yollarını bu kitapta ele alan Sadık Kılıç birçok temel noktaya da yeni yaklaşımlar getirmeye çalışıyor.Kur'an'ı anlamanın daha fazla önem kazandığı bir dönemde Kur'an okumalarına önemli bir katkı sağlayacak olan bu kitabı özgünlüğünlüğüyle siz kıymetli okuyucuların takdirlerine sunuyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kur'an'ı Anlama SorunuTarihselcilik ve Akılcılık Bağlamında i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kur'an'ı Anlama SorunuTarihselcilik ve Akılcılık Bağlamında.

...a iyi anlamak gerektiğini düşünenlerden birisi ... Kur'an ve Tarihselcilik Tartışmaları ... . Ürün Sepetinize Eklendi! Tarihsellik ve Akılcılık Bağlamında Kur'an'ı Anlama Sorunu. kur'an'ı yorumlarken ayetlerin indirildiği tarihsel şartları da göz önünde bulunduran anlayış biçimi. iddia ettiği gibi apaçık ve anlaşılır mı yoksa tarihselcilerin şövalyeliğine mi kaldık anlayabilmek için? Gelişen akılcılık ve buna bağlı olarak ortaya çıkan farklı disiplinler Kutsal kitaplarda yazılanların soruşturulmasına yol açtı. 21. Kur'ân'ı Anlamada Tarihsellik Sorunu Sempo ... Aynı yanlışta birleşmek: târihselcilik ve evrenselcilik ... . 21. Kur'ân'ı Anlamada Tarihsellik Sorunu Sempozyumu. çıktılar. 20- Çiftçi, Adil, "Kur'an'ı Okumak", Kur'an'ı Anlamada Tarihsellik Sorunu Sempozyumu, Bayrak Yay., İst., 2000, s. 166. İslam geleneğinin dönüşümü ve tarihselcilik sorunu... Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Tarihsellik Ve Akılcılık Baglamında Kur'an'ı Anlama Sorunu. Yazar. Sadık Kılıç. Aksi-hâlde o âyetleri Kur'ân'dan çıkartmak bir sorun oluşturmazdı. Hâlbuki Kur'ân şu âyetlerle bu düşünceyi yerin dibine geçirir Tarihselcilik ve evrenselcilik-akılcılık bizim kavramlarımız değildir. Kur'an Araştırmaları Vakfı KURAV. Kur'ân'ı Anlamada Tarihsellik Sorunu. Gelişen akılcılık ve buna bağlı olarak ortaya çıkan farklı disiplinler Kutsal kitaplarda yazılanların soruştu-rulmasına yol açt...