Tecvidli Kur'an Elifbası

Tecvidli Kur'an Elifbası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-06-19
YAZAR
ISBN 9752695078
DOSYA FORMATI 4,6 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrenmek bir mümin için hem bir görev hem de çok güzel bir meşguliyettir. Çünkü o, müminin iki dünyasını aydınlatan bir nurdur. Peygamber Efendimiz (a.s.m.) sahabilerine Kur’an’ı hem bizzat öğretmiş hem de öğrenmeleri için teşvikte bulunmuştur: “Sizin en hayırlınız, Kur’an’ı öğre¬nen ve öğretendir.”Kur'an, ahirette mü'minlere şefaat edecek, onların kur¬tuluşu için Allah'tan dilekte bulunacaktır. Bu konudaki Efendimiz’in beyanı şöyledir: “Kur'an'ı öğ¬re¬ni¬niz. Mu¬hakkak ki kıyamet gününde o ehline en güzel bir şefaatçidir.”Bir insan Kur'an okumasını öğrendikten sonra çoluk çocuğuna ve yakınla¬rı¬na da öğretmelidir. Onların da Kur'an'ın bu nurundan ve bereketinden istifade et¬mesini sağlamalıdır. “Kim bir çocuğa Kur’an-ı Kerim’i öğretirse, Allah onun boy¬nuna öyle bir gerdan takar ki, kıyamet gününde önceki ve sonraki insanlar ona hayran olurlar” mealindeki hadis-i şerif bu güzelliği ifade etmektedir.Kur’an’ı okumayı öğrenmek zannedildiği kadar zor bir iş değildir. Gün¬de birkaç saat çalışarak 15-20 gün gibi kısa bir sürede öğrenmek mümkün¬dür. Bu çalışmada yer alan dersleri adım adım takip ederek, Allah’ın izniyle buna muvaffak olabilirsiniz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tecvidli Kur'an Elifbası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tecvidli Kur'an Elifbası.

...tler,islam Timurtas Ucar Hoca Riyazus Salihin Hadis Tecvidli Kuran ... İndir Tecvidli Kuran Elifbası Apk Son Sürümü 88... | ApkDi.com ... . 37 Dersde Kur'an Öğreniyorum Tecvidli. Addeddate. Tecvidli Kuran Elifbası APK Description. "Sizin en hayırlı olanınız Kur'ân'ı öğrenen ve öğretendir." Bu uygulama ile kendi başınıza Kur'an-ı Kerimi güzelce okumayı öğrenebilirsiniz. توضیحات Tecvidli Kuran Elifbası. "Sizin en hayırlı olanınız Kur'ân'ı öğrenen ve öğretendir." Bu uygulama ile kendi başınıza Kur'an-ı Kerimi güzelce oku ... Tecvidli Kuran Elifbası İndir (Android) - Gezginler Mobil ... ." Bu uygulama ile kendi başınıza Kur'an-ı Kerimi güzelce okumayı öğrenebilirsiniz. Boyut: 48 MB. Android. "Sizin en hayırlı olanınız Kuranı öğrenen ve öğretendir. Bu uygulama ile kendi başınıza Kur'an-ı Kerimi güzelce okumayı öğrenebilirsiniz. Tecvidli Kuran Elifbası AÇIKLAMASI. Kur`an-ı Kerim`i okumayı öğrenmek bir mümin için hem bir görev hem de çok güzel bir meşguliyettir. Çünkü o, müminin iki dünyasını aydınlatan bir nurdur. İlâveli Ali Haydar Kur'an-ı Kerim ElifBâsı (2011). İstanbul, Yasin Yayınevi. Faruk Salman, Nazif Yılmaz, Nihat Morgül (2014). Tecvîdli Kur'ân-ı Kerim Elif-Bâ'sı (İnteraktif CD destekli), 7. Baskı. 3 TL. Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları Tecvidli Kuranı Kerim Elifbası adlı elifba cüzü nü incelemektesiniz. Tecvidli Kuranı Kerim Elif bası kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu... Tecvidli Kur'an-ı Kerim Elifbası en uygun fiyat,...