Melaye CıziriHakikat ve Mecaz Arasında Bir Sufinin Portresi

M. Nesim Doru

Melaye CıziriHakikat ve Mecaz Arasında Bir Sufinin Portresi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-11-30
YAZAR M. Nesim Doru
ISBN 6059413060
DOSYA FORMATI 3,2 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Melaye Ciziri, sadece Kürt edebiyatında bir şaheser olarak kabul edilen Divan'ın sahibi bir şair değil, aynı zamanda İslam düşüncesinin bir çok disiplinine vakıf bir sufi düşünürdür. O, divanında özellikle nazari konularda İslam düşünce ekollerine ve bu ekollerin önemli meselelerine değinmiştir. Bu çerçevede onun İslam felsefesinin meş-şai, işraki ve sufi yönelimlerine olan ilgisi dikkat çekmektedir. Onun tasavvuf felsefesini merkeze alıp diğer disiplinleri tasavvuf perspektifi ile ele alan çizgisi, 17. yüzyıl İslam düşüncesinin genel karakterini yansıtır. Öte yandan Mela, bir sufi'nin hakikat tecrübesinin tüm basamaklarını da divanında işlemiştir. Aynı zamanda tasavvuf tecrübesinin hakikat-mecaz, nur, tecelli, marifet, insan ve aşk gibi temel meselelerini okuyucunun dikkatine sunmuştur. Elinizdeki eser, Mela'nın hakikat yolunda düşünsel ve mistik birikimini felsefi analizlerle ele almakta ve Mela'yı akademik çevrelerin ilgisine sunmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Melaye CıziriHakikat ve Mecaz Arasında Bir Sufinin Portresi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Melaye CıziriHakikat ve Mecaz Arasında Bir Sufinin Portresi.

... vakıf bir sûfî düşünürdür. Melaye Cizîrî, sadece Kürt edebiyatında bir şaheser olarak kabul edilen Divân'ın sahibi bir şair değil, aynı zamanda İslam düşüncesinin bir çok disiplinine vakıf bir sûfî düşünürdür ... Melaye Cıziri Hakikat ve Mecaz Arasında Bir Sufinin Portresi PDF... ... . 150,00 TL. Sepete Ekle. Diwana Meladiye Ciziri ve Şerhi (Ciltli) / El Ekdul. ...Doru bu kitabında, hakikat arayışının tecrübesini bütün basamaklarıyla divanında önümüze seren bir sufinin portresi ile karşımıza çıkmıştır. Bunlar: hakikat ve mecaz, nur, tecelli, marifet ve aşk tır. 11.20 TL. Melaye Ciziri, sadece Kürt edebiyatında bir şaheser olarak kabul edilen Divan'ın sahibi bir şair değil, aynı zamanda İslam düşüncesinin bir çok disiplinin ... Melaye Cıziri M. Nesim Doru ... . Bunlar: hakikat ve mecaz, nur, tecelli, marifet ve aşk tır. 11.20 TL. Melaye Ciziri, sadece Kürt edebiyatında bir şaheser olarak kabul edilen Divan'ın sahibi bir şair değil, aynı zamanda İslam düşüncesinin bir çok disiplinine vakıf bir sufi düşünürdür. Melaye Cıziri Hakikat ve Mecaz Arasında Bir Sufinin Portresi Nubihar Yayınları Öte yandan Mela, bir sufi'nin hakikat tecrübesinin tüm basamaklarını da divanında işlemiştir. Melaye Cıziri Hakikat ve Mecaz Arasında Bir Sufinin Portresi Nubihar Yayınları ...bir şair değil, aynı zamanda İslam düşüncesinin bir çok disiplinine vakıf bir sufi düşünürdür. Melaye Ciziri, sadece Kürt edebiyatında bir şaheser olarak kabul edilen Divan'ın sahibi bir şair değil, aynı zamanda İslam düşüncesinin bir çok disiplinine vakıf bir sufi düşünürdür. Melaye Cıziri Hakikat ve Mecaz...