Karpuz Kestim Yiyen Yok

Şaban Abak

Karpuz Kestim Yiyen Yok
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-11-22
YAZAR Şaban Abak
ISBN 9752560083
DOSYA FORMATI 5,6 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Unutulmaz türkü metinlerini birer şiir olarak ele alan yazar, türkülerde birçoğumuzun gözardı ettiği anlamları, farklı bir dille açıklıyor. Yazar, türkülerin bir milleti tanımanın en güzel kaynağı olduğundan hareketle türkülerin diliyle bize kendimizi anlatıyor.Türkülerin ÖyküsüDevran döndükçe bizi ifade etmekten çıkmadı türküler ama biz kendimizi tanımadan uzaklaştıkça türküleri anlayamaz olduk. Yazar, sazın teline dolanan her nağmenin bir öyküsünün olduğu gerçeğinden hareketle türkülerin oluşumu üzerine kafa yormamızı öğütlüyor.Kendimizi Anlatan TürkülerŞair Şaban Abak tarafından türkü tadında ve samimi bir sohbet havasında kaleme alınan kitap, kendi kültürümüzü tanımanın türküleri anlamadan geçtiğini belirtiyor. Yazar, türkü sözlerinin şekillenmesine etki eden kültürel unsurların görülebilmesi ve türkü gerçeğinin anlaşılabilmesi için, bize sözlerin ve sözleri meydana getiren kültürel unsurların tahlilini sunuyor.Türküler üzerine çarpıcı yorum ve tahlillerin yer aldığı bu çalışma, günümüze değin kaleme alınan en özgün metinlerden oluşuyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Karpuz Kestim Yiyen Yok i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Karpuz Kestim Yiyen Yok.

...da olsa bir nüans vardır. 21 Nisan 2016 14:39:14 ... Karpuz Kestim Yiyen Yok - Şaban Abak ... . Beğenmek için Giriş Yapın. Aman Karpuz Kestim Yiyen Yok - Necla Erol. Türkü. KANALI: Türküler. KiMDEN AliNDIGL. GENÇ OSMAN. Karpuz kestim yiyen yok SÜRESİ. TUFEXÇİ. NIDA TUFEKÇI. Sev da LI mın. Yolda. Ya ra. Ben yan. Aman karpuz kestım yıyen yök. Bu sayfada Genç Osman adlı şarkıcıya/gruba ait Karpuz Kestim Yiyen Yok şarkısının sözleri bulunmaktadır. Karpuz kestim kırmızı Şu gelen kimin kızı ... Aman Karpuz Kestim Yiyen Yok - Necla Erol Dinle | Ses ... . Karpuz kestim kırmızı Şu gelen kimin kızı Gerdanında beni var Sandım seher yıldızı. Aman karpuz kestim yiyen yok Haydi karpuz kestim yiyen yok yok aman Yar yar aman ayrılamam. Burada yer alan videolar YouTube üzerinden anlık olarak alınmaktadır. ile ilgili aramalar Karpuz kestim yiyen yok. Provided to TRclips by Believe SAS Karpuz Kestim Yiyen Yok · Muzaffer Akgün Taş Plak Serisi, Vol. 7 (Türk Halk Müziği) ... (aman) KARPUZ KESTİM YİYEN YOK (haydi) HALİN NEDİR DİYEN YOK (yâr yâr aman ayrılamam) (aman) YENİLE BİR YÂR SEVDİM (haydi) GÖZÜN AYDIN DİYEN YOK... ...Karpuz Kestim-Geli Geliver-Ocagın Yansın Cubuk-Basim Alıp Gitsem 09:14 AMMAN KARPUZ KESTİM ('''Türkü Adam''') 05:21 Karpuz Kestim Yiyen Yok - NAZLI ÖKSÜZ Ankaralı Turgut Aman karpuz kestim yiyen yok Aman halin nedir diyen yok Yar yar aman ben yandım aman Aman yenile bir yar sevdim Gözün ... ...bulunan National Park, vahşi yaşam meraklılarının uğrak merkezi konumunda yer alıyor... Aman karpuz kestim yiyen yok Aman halin nedir diyen yok Yar yar aman ben yandım aman Aman yenile... kör ahmet karpuz kestim yiyen yok başlıklı videoyu buradan izleyebilir ayrıca dilersen cihazına indirebilirsin. Komedia - Karpuz Kestim Yiyen Yok ) Facebook. 6 ay önce. Karpuz Kestim Yiyen Yok-1. Ankara-Genç Osman-Nida Tüfekçi. (Aman) Karpuz Kestim Kırmızı (Haydi) Şu Gelen Kimin Kızı (Yar Yar Aman Ayrılamam) (Aman) Gerdanında Beni Var (Haydi) Sandım... Aman karpuz kestim yiyen yok Haydi karpuz kestim yiyen yok Yasso halin nedir diye soran yok am...