Georges Simenon Türkiye'deSimenon'un Türkiye Romanları, Röportajları ve Fotoğrafları

Kollektif

Georges Simenon Türkiye'deSimenon'un Türkiye Romanları, Röportajları ve Fotoğrafları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-02
YAZAR Kollektif
ISBN 6051850627
DOSYA FORMATI 9,75 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Georges Simenon, Edgar Allan Poe gibi, Arthur Conan Doyle gibi, Agatha Christie gibi polisiye edebiyatın kurucularından biridir. Polisiye romana sadece Fransızcanın inceliklerini katmakla kalmamış, aynı zamanda psikolojik bir zenginlik de getirmiştir. Bu büyük yazarın ülkemizde yaşadıklarını okumak, kültürümüzün onu nasıl etkilediğini görmek benzersiz bir deneyim." -Ahmet Ümit-Georges Simenon, yazarlık kariyerinin henüz başlarında, 1933 yılında Türkiye'yi ziyaret eder. Öncelikli amacı, 1929 yılından beri Büyükada'da sürgün hayatı yaşamakta olan Troçki ile röportaj yapmaktır.Simenon'un Türkiye macerası, kitapta yer alan bu röportajla sınırlı kalmaz. Türkiye'nin insanlarından, kültüründen çok etkilenen yazar, büyük bir hayranlık duyduğu İstanbul'un gece hayatına da karışır, 'Cumhuriyet'ten daha yaşlı' olan şehrin suç dünyasının izini sürer, Pera'da, Rejans'ta, Eyüp Mezarlığı'nda, Galata'nın arka sokaklarında, Boğaz'da dolaşır; Ankara'yı ziyaret eder, Akdeniz'de yolculuk yapar.Kendisinde derin izler bırakan Türkiye yolculuğundan geriye, 30'lu yılların Türk toplumunun genel havasını, muazzam gözlemlerle, ayrıntılarla, kesitlerle canlı bir şekilde aktardığı Karşı Penceredeki İnsanlar ve Avrenos'un Müşterileri adlı iki roman, fotoğraflar, öyküler ve röportajlar kalacaktır.Simenon Türkiye'de, Ahmet Ümit'in önsözüyle, usta yazarın Türkiye metinlerini ve fotoğraflarını bir araya getiriyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Georges Simenon Türkiye'deSimenon'un Türkiye Romanları, Röportajları ve Fotoğrafları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Georges Simenon Türkiye'deSimenon'un Türkiye Romanları, Röportajları ve Fotoğrafları.

...oğraf, Sinema, Tiyatro/Georges Simenon Türkiye'de - Simenon'un Türkiye Romanları Röportajları ve Fotoğrafları ... Georges Simenon Türkiye'de - Kollektif : %20 İndirimli ... . Georges Simenon Türkiye'de Simenon'un Türkiye Romanları Röportajları ve Fotoğrafları. Georges Simenon, yazarlık kariyerinin henüz başlarında, 1933 yılında Türkiye'yi ziyaret eder. Georges Simenon Türkiye'de Simenon'un Türkiye Romanları, Röportajları ve Fotoğrafları. Georges Simenon yazarlık kariyerinin henüz başlarında 1933 yılında Türkiye'yi ziyaret eder. Georges Simenon ... Georges Simenon Türkiye'de Kolektif ... . Georges Simenon yazarlık kariyerinin henüz başlarında 1933 yılında Türkiye'yi ziyaret eder. Georges Simenon Türkiye'de: Simenon'un Türkiye Romanları, Röportajları ve Fotoğrafları. Simenon'un Türkiye macerası, kitapta yer alan bu röportajla sınırlı kalmaz. ...Simenon Türkiye'de Simenon'un Türkiye Romanları, Röportajları ve Fotoğrafları PDF İndir. Röportajları ve Fotoğrafları gibi daha birçok kitabı PDF (e-Kitap) olarak bilgisayarınıza indirmek... Georges Simenon Türkiye'de Simenon'un Türkiye Romanları Röportajları ve Fotoğrafları. ile röportaj yapmaktır.

Simenon'un Türkiye macerası, kitapta yer alan bu röportajla sınırlı kalmaz. ...georges simenon'un türkiye'yi merkeze alan romanları, gazeteci kimliği ile yaptığı troçki ropörtajı ve türkiye izlenimleri fotoğraflarla birlikte çok iyi kotarılmış bir derleme olarak sunulmuş. Georges Simenon Türkiye'de Simenon'un Türkiye Romanları Röportajları ve Fotoğrafları. Georges Simenon, yazarlık kariyerinin henüz başlarında, 1933 yılında Türkiye'yi ziyaret eder. Georges Simenon Türkiye'de. 22,40 TL. Sepete Ekle. Polisiye romana sadece Fransızcanın inceliklerini katmakla kalmamış aynı zamanda psikolojik bir zenginlik de getirmiştir. Georges Simenon Türkiye'de Simenon'un Türkiye Romanları Röportajları ve Fotoğrafları. Georges Simenon, yazarlık kariyerinin henüz başlarında, 1933 yılında Türkiye'yi ziyaret eder. Türkiye Romanları Röportajları ve Fotoğrafları. Kitap indir PDF. Elodie Eda M. Evcil. Georges Simenon Türkiye'de Simenon'un Türkiye Romanları Röportajları ve Fotoğrafları. Simenon'un Türkiye macerası, kitapta yer alan bu röportajla sınırlı kalmaz. Georges Simenon Türkiye'de Simenon'un Türkiye Romanları, Röportajları ve Fotoğrafları. Georges Simenon yazarlık kariyerinin henüz başlarında 1933 yılında Türkiye'yi ziyaret eder. ...Türkiye Romanları, Röportajları ve Fotoğrafları Georges Simenon - okumak Online. Ahmet Ümit Georges Simeno...