Tüketim Kültürü

Prof. Dr. Yavuz Odabaşı

Tüketim Kültürü
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-10-10
YAZAR Prof. Dr. Yavuz Odabaşı
ISBN 9753221169
DOSYA FORMATI 3,70 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Prof. Dr. Yavuz Odabışı bu kitabında, "Tüketim Kültürü"nü hem de karşı cepheden , pazarlama alanında uzun yıllardır çalışan bir öğretim üyesinin, bir tüketim kuramcısının, analitik ve eleştirel gözüyle enine boyuna inceliyor. Geniş bir kaynak taramasıyla zenginleştirdiği "Tüketim Kültürü"nde bu alanda biriktirdiği bilgi birikimiyle sizleri yüzleştirerek bir "tüketici" olarak davranışlarınızı anlamanıza, kendinizi sorgulamanıza yardımcı oluyor. Hatta daha da ötesi, sizi bu konuda araştırmaya, soruşturmaya özendiriyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tüketim Kültürü i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tüketim Kültürü.

...eyerek diğerleri üzerinde çok büyük etki yaratmakta ... Tüketim Kültürü | bkmkitap.com ... . Tüketim kültürünün pompalanmaya başlandığı batı dünyasına, Türkiye'de nasibini alarak girdi. İşte bu tüketim kültürü insanları mutsuz eden bir kültür. Tüketim kültürü, küresel ekonomik ilişkilerin meydana getirdiği hızlı, ucuz ve çok üretimin tüketilmesi adına oluşturulmuş yapay bir kültür. kişilerin ve kişilerin oluştuğu toplumun tüketim konusunda sahip olduğu alişkanliklardir. bir toplumun kültür, eğitim, gelişmişlik düzeyi ... PDF Bu Bağlamda Birçok Disiplinden Araştırmacılar Tüketim Kültürü Alanına ... . bir toplumun kültür, eğitim, gelişmişlik düzeyi tüketim alişkanliklarina göre belirlenebilir. Tüketim kültürü de böylesi bir toplumsal yapıda hazcı (hedonist), markacı ve gösterişçi tüketim anlayışının adıdır. Fakat, tüketim toplumu kültürü, kişinin hayatı üzerinde tahakküm kurmuştur. Anahtar Kelimeler: Tüketim, Tüketim Kültürü, Tüketici Kültürü Teo-risi, İçerik Analizi. Bu bağlamda ortaya çıkan tüketim kültürü kavramının incelen-mesi de büyük önem taşımaktadır. Bu yorumdan hareketle tüketim toplumu yaklaşımından ziyade ele alınan çalışmada tüketim kültürü olgusunu değerlendirmek daha doğru olacaktır. Tüketim Kültürü / Tüketim Toplumu ve 3.4.1. Kişisel Kültürel Etmenler Postmodernizm 3.4.1.1. Tüketim Toplumunun Gelişmesi 3.4.1.1.3. Öğrenme 2.1.2.2. Tüketim Kültürü ve Özellikleri 3.4.1.1.4. Keywords: Love, everyday life, myth, advertising, consumption culture. Süheyla Ayvaz • Aşkın Tüketim Kültürü Üzerinden Yeniden Anlamlandırılması: Markafoni Örneği > 151. 1 TÜKETİM KÜLTÜRÜ ve DİN Yrd. Doç. Dr. Cemile Zehra KÖROĞLU. olan bir kent özelliğine sahip olan Konya da, tüketim kültürü ve bu kültür ile dini...