Mitoloji Sözlüğü (Yunan ve Roma)

Pierre Grimal

Mitoloji Sözlüğü (Yunan ve Roma)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1997-01-01
YAZAR Pierre Grimal
ISBN 9757384045
DOSYA FORMATI 6,2 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Okuyucularımıza sunduğumuz bu Mitoloji Sözlüğü, yıllarca sürmüş bir çalışmanın ürünüdür. Pierre Grimal, bu uzun çalışma süresi boyunca, homerik metinlerden başlayarak, XII. Yüzyılda yaşamış Bizanslı bilginlerin kılı kırk yaran komanterlerine varıncaya kadar bütün efsane metinlerini bir bir tarayıp incelemiştir.Yunan ve Latin edebiyatlarına ait belli başlı metinlere sürekli gönderme yapan bu eserinde, yazar, her türlü dogmatik görüşten, araştırmaların sürekli ilerleyip derinleşmesi nedeniyle eskimeye mahkum her türlü yorumlayıcı sistemden uzak durmaya özen göstermiş; yalnızca, Antikçağ'ın en yaygın şekilde kullanılan büyük mitoslarının değişmez ve her dem geçerli verilerini incelemeye ve özetlemeye çalışmıştır....(Ön Kapak'tan)

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mitoloji Sözlüğü (Yunan ve Roma) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mitoloji Sözlüğü (Yunan ve Roma).

...rimal. Dost Kitabevi Yayınları. Olağanüstü bir efsaneler ve anlatılanlar bütünü olan yunan mitolojisi, kökeni ve başat özellikleri büyük farklılıklar gösteren bir kültürel zenginliği temsil eder ... Yunan Mitolojisi - Greek Mythology: YUNAN ve ROMA... ... .Konusunun dünyaca kabul gören uzmanla... Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Mitoloji Sözlüğü Yunan ve Roma. Mağaza: Fırsat Kapında. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Okuyucularımıza sunduğumuz bu Mitoloji Sözlüğü yıllarca sürmüş bir çalışmanın ürünüdür. bir bir tarayıp incelemiştir.Yunan ve Latin edebiyatlarına ait belli başlı metinlere sürekli gönde ... Roma Mitolojisi Sözlüğü (R-S) - Özhan Öztürk Makaleleri ... . Okuyucularımıza sunduğumuz bu Mitoloji Sözlüğü yıllarca sürmüş bir çalışmanın ürünüdür. bir bir tarayıp incelemiştir.Yunan ve Latin edebiyatlarına ait belli başlı metinlere sürekli gönderme yapan bu... İnanç Kitapları - Mitolojiler. Back. İslam. Mitoloji Sözlüğü Yunan ve Roma. Pierre Grimal. Yayınevi: Sosyal Yayınları. Okuyucularımıza sunduğumuz bu Mitoloji Sözlüğü, yıllarca sürmüş bir çalışmanın ürünüdür. kılı kırk yaran komanterlerine varıncaya kadar bütün efsane metinlerini bir bir tarayıp incelemiştir.Yunan ve... Mitoloji Sözlüğü & Yunan ve RomaAdı Yunan ve Roma olsa da Mitoloji Sözlüğü'nün hikâyeleri Anadolu'dan, Mısır'dan, Girit'ten yani Akdeniz'dendir. Bu ılıman ve. Tantalos, Theseus, Typhon, Venus, Zeus… Eski metinleri okumayı kolaylaştırmak ve günlük yaşama ait bazı kelimeleri anlaşılır kılmak için Yunan ve Roma mitolojisinin insani, hatta fazla insani... Yunan ve Roma Biyografi ve Mitoloji Sözlüğü (1849, 1844'te orijinali tamamen başka bir isimle basılmıştır) bir ansiklopedidir. William Smith tarafından düzenlenen bu sözlük 3 cilt 3... Bu ürünün satışı bulunmamaktadır. Mitoloji Sözlüğü Yunan ve Roma Kabalcı Yayınevi. Adonis, Aigeus, Aiolos, Akheron, Akhilleus, Altın Çağ, Amazonlar, Apollon, Argonautlar, Athena, Atlantis......