Görecelilik

Raymond Boudon

Görecelilik
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-08-06
YAZAR Raymond Boudon
ISBN 6054487745
DOSYA FORMATI 9,17 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Görecelilik Antikite’den beri hep tartışıldı; karşımıza her zaman farklı şekillerde çıktı; normatif, kognitif görecelilikten ve değerlerler göreceliliğinden söz edildi.Günümüzde görecelilik küreselleşmeyle birlikte yepyeni bir boyut, sosyolojik bir görünüş kazandı; buna kültürel görecelilik denildi. Raymon Boudon görecelilik problemini çok özgün biçimde ele almaktadır: O, iyi ve kötü olmak üzere iki tür görecelilik kabul eder. İyi görecelilik ona göre kültürlerin çoğulluğuna ve ötekine saygılıdır. Oysa kötü görecelilik entelektüel işaret noktalarının kaybolmasına yol açar, nihilizmi besler ve demokrasiye zarar verir.Bu kitap dünyaca ünlü Fransız sosyologun dilimize çevrilen ilk kitabıdır. Bu yoğun kitabın okuyucuyailginç geleceğini düşünüyorum.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Görecelilik i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Görecelilik.

...elilik kesinlikle yoktur derseniz bu da göreceliliğe dahildir ... Görecelilik ... . dahası dünyada görecelilikten daha gerçek birşey yoktur. Özel Görelilik Kuramı ya da İzafiyet teorisi, Albert Einstein tarafından 1905'te Annalen der Physik dergisinde, "Hareketli cisimlerin elektrodinamiği üzerine" adlı 2. makalesinde açıklanan ve ardından... Bilim felsefesinde de etkili olmuştur; özellikle 20. yüzyılda Kuantum fiziğine bağlı bilimsel ve kuramsal gelişmelerden sonra görecelilik gelişme göstermiştir. Görelilik Kuramı Nedir ? Görelilik kuramı, çağdaş fizi ... Görecelik Nedir Ne Demek Görecelik Hakkında Bilgiler ... . Görelilik Kuramı Nedir ? Görelilik kuramı, çağdaş fiziğin en önemli kuramlarından biridir ve 20.Yüzyıl başlarında Albert Einstein tarafından ortaya atılmıştır. Dilimizde, görelilikten başka bağıllık, görecelik... Görelilik Prensibi, Albert Einstein 1905 ...