Şahane Gazeller 3 / Necati

Necati

Şahane Gazeller 3 / Necati
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-12-09
YAZAR Necati
ISBN 9758950177
DOSYA FORMATI 3,46 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kültür savaşlarının yapıldığı günümüzde aydın kimliğine / sahip olacak insanlar, mutlaka kendi klâsiklerini tanımak ve ' geçmiş güzellikleri gözler kamaştıran kültür hazinelerinden yararlanmak zorundadır. Kapı Yayınları olarak bizler, Türk klâsik şiirinin söz ustalarından on adedine ait gazellerin yer aldığı bazı cep kitapları hazırlamayı bir kültür hizmeti olarak gördük. Türk klâsik şiirinin ister lirik ve âşıkane, ister rindane ve şûhane, isterse mistik ve felsefî eda ile söylenmiş gazellerini, ama mutlaka en "Şahane Gazeller"ini sizlere sunmayı plânladık. Böylece elinize ulaşan her kitapçıkta, ünlü bir şairin yine ünlü gazellerinden ve güzelliklerinden örnekler bulacaksınız. Hepsi bizim olan, bizim atalarımız olan, bize ait duyguları, aşkları anlatmış olan bu şairlerin dizelerini okudukça, inanıyoruz ki, onlarla aramızdaki tanışıklık bağları pekişecek ve eski asude zevklerden yeni ve estetik bakış açıları devşireceğiz. Belki şimdiki şairlerimiz o gazellerden damıtılmış ilhamlar ile soneler yazacak, belki şimdiki âşıklar sevgililerine yeni sevgi sözcüklerini bu dizelerden devşirerek fısıldayacaklardır. Buna çok ama çoook ihtiyacımız var.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Şahane Gazeller 3 / Necati i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Şahane Gazeller 3 / Necati.

...3-Necati #Şahane Gazeller #Gazeller 3-Necati #Şahane Gazeller 3-Necati ... Necati Şahane Gazeller 3, İskender Pala Fiyatı ve... | Kitap365.com ... . Türk klâsik şiirinin ister lirik ve âşıkane, ister rindane ve şûhane, isterse mistik ve felsefî eda ile söylenmiş gazellerini, ama mutlaka en Şahane Gazellerini sizlere sunmayı plânladık. ...âşıkane, ister rindane ve şûhane, isterse mistik ve felsefî eda ile söylenmiş gazellerini, ama mutlaka en Şahane Gazellerini sizlere sunmayı plânladık. Şahane Gazeller 1; Ahmet Paşa, Necati, Fuzûli. Türk klâsik şiiri ... Şahane Gazeller 3-Necati | Katalog ... . Şahane Gazeller 1; Ahmet Paşa, Necati, Fuzûli. Türk klâsik şiirinin ister lirik ve âşıkane ister rindane ve şûhane isterse mistik ve felsefî eda ile söylenmiş gazellerini ama mutlaka en "Şahane Gazeller"ini sizlere sunmayı plânladık. Necatî (Şahane Gazeller, #3) hakkında testler, değerlendirmeler, kitabın karakterleri isterse mistik ve felsefî eda ile söylenmiş gazellerini, ama mutlaka en Şahane Gazellerini sizlere sunmayı plânladık. Böylece elinize ulaşan her kitapçıkta, ünlü bir şairin yine ünlü gazellerinden ve güzelliklerinden örnekler bulacaksınız. Şahane Gazeller 1; Ahmet Paşa, Necati, Fuzûli. 20 20. Necati Şahane Gazeller 3 konusu ile yazarı hakkında bilgi almak ve kitap hakkında yapılan yorumlara göz atmak için hemen tıklayın, indirim fırsatları ile kolayca satın alın. Bir yana cihan bir yana cânâne Necâtî Kaldım nideyim iki sitemkâr ... #Şahane #Gazeller #3-Necati #Şahane Gazeller #Gazeller 3-Necati #Şahane Gazeller 3-Necati....