Rekabet Stratejisi / Sektör ve Rakip Analizi Teknikleri

Michael E. Porter

Rekabet Stratejisi / Sektör ve Rakip Analizi Teknikleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2010-09-01
YAZAR Michael E. Porter
ISBN 9753220820
DOSYA FORMATI 12,19 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İngilizcede altmışıncı baskısına yaklaşan ve Türkçeyle birlikte yirmi dile çevrilen Rekabet Stratejisi, tüm dünyada işletme stratejisi kuramını, uygulamasını ve öğretimini tepeden tırnağa değiştiren devrimci bir yapıttır. Tüm büyük çalışmalar gibi, yalınlığıyla heyecan veren bu sektörler analizi, sektör rekabetinin karmaşıklığını, beş güç aracılığıyla yakalıyor. Gene de Porter, bugüne dek geliştirilmiş en güçlü rekabet araçlarını sunuyor: En düşük maliyet, farklılaştırma ve odaklanma. İlk yayınlanmasından bu yana geçen yirmi yıl içinde, Porter'ın rekabetçi davranışı öngörme çerçevesi, şirketlerin rakiplerine bakış tarzını değiştirdi ve rakip değerlendirmesi adıyla yepyeni bir disiplinin doğmasına yol açtı. Büyüklü küçüklü şirketlere mensup milyonu aşkın yönetici, yatırım analisti, danışman, öğrenci ve akademisyen, Porter'ın görüşlerini benimsedi ve sektörleri değerlendirmek, rakipleri anlamak ve rekabet konumlarını seçmekte bu görüşlerden yararlandı.Rekabet Stratejisi, yönetim düşüncesinden bir boşluğu doldurdu. Daha sonraki tüm çalışmalaların, üzerine inşa edilebileceği kalıcı temeli kurdu.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Rekabet Stratejisi / Sektör ve Rakip Analizi Teknikleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Rekabet Stratejisi / Sektör ve Rakip Analizi Teknikleri.

...şkın dile çevrilen ve alanında çığır açan Michael E ... PPT - Rekabet stratajİSİ PowerPoint Presentation, Free Download - ID... ... . Porter'ın Rekabet Stratejisi kitabı işletme stratejisinde hem yepyeni hem de yıllar geçtikçe eskimeyen bir yaklaşımı ve... ...kendi bulunduğunu sektör içerisinde saptamak olarak düşünebilirsiniz. İçerik Stratejisi Açısından Rakip Analizi Nasıl Gerçekleştirilir? organik aramalar üzerinden rekabet etmek doğru olmayacaktır. ...ve belirli bir isletmede bu analizi bir rekabet stratej ... Rekabet Stratejisi; Sektör ve Rakip Analizi Teknikleri... - GittiGidiyor ... . ...ve belirli bir isletmede bu analizi bir rekabet stratejisine dönüştürebilmesine yardımcı olacak analitik tekniklerin kapsamlı bir Birinci kısmın sonunda sektör ve rakip analizleri bir araya getirilmektedir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Rekabet Stratejisi; Sektör ve Rakip Analizi Teknikleri Yazar:Michael E. Porter Yayınevi:Sistem Yayıncılık Çeviren... ...işletme bölümlerini de etkilemek suretiyle, işletmenin rekabet stratejilerini belirler ve şekillendirir. Rakip analizi, rakip X ve rakip Y gibi rakiplerin davranışlarını tahmin etmek ve analiz etmek... Onkoloji Kütüphanesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kütüphanesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kütüphanesi Su Ürünleri Fakültesi Kütüphanesi Teknik Bilimler M.Y.O. Kütüphanesi Türkiyat Araştırmaları Ens. Kütüp. Yüzü dondu ve "Ah, canım" diye düşündüm ve gözlüğünü çıkardı. Onları yere koydu, pasaportumu ters çevirdi, kenara ayırdı ve "Efendim! Bu PDF Rekabet Stratejisi: Sektör ve Rakip Analizi Teknikleri! Stratejilerin Geliştirilmesi ve Stratejik Planlama .12 1.2.5.b. Sektör ve Yakın Dış Çevre Analizi .28 2.3.2.a. ...Analitik teknikler kritik başarı faktörleri analizi, sektör analizi, iş analizi. ve daha fazla hizmet için pazarlık ederek ve raki...