Notre-Dame’ın Kamburu

Victor Hugo

Notre-Dame’ın Kamburu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-25
YAZAR Victor Hugo
ISBN 9755098258
DOSYA FORMATI 10,32 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Güzellikle çirkinliğin, iyilikle kötülüğün, merhametle zulmün, saflıkla tutkunun yolları kesişiyor.Notre Dame Kilisesi’nin kapısına bırakılan kimsesiz bebeği himayesine alan Papaz Frollo, bebeğe Quasimodo adını verir ve onu büyütür.Küçük bir çocukken Çingeneler tarafından kaçırılan Esmeralda ise güzelliğiyle çevresindekileri büyülemekte ve herkesin gözünü kamaştırmaktadır. Quasimodo Esmeralda’yı görür görmez âşık olur ve onu kaçırmaya çalışır. Ne yazık ki Esmeralda’nın gönlü sırtındaki kamburla alay konusu olan Quasimodo’da değil, onu Quasimodo’nun elinden kurtaran Yüzbaşı Pœbus’tadır. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, tüm yasaklara ve kurallara rağmen Papaz Frollo da Esmeralda’ya tutkundur. İşte bu engellenemeyen tutku yüzünden Esmeralda’nın başına gelmeyen kalmayacak; bu üç farklı aşkın merkezinde yer alan genç kız, işlemediği bir suçla itham edilip türlü zorluklarla yüzleşmeye mecbur kalacaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Notre-Dame’ın Kamburu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Notre-Dame’ın Kamburu.

...esi'nin ön avlusundaki kerevete, kimsesiz bebekler bırakılırdı ... Notre Dame'ın Kamburu , Victor Hugo - Fiyatı & Satın Al | İdefix ... . Notre-Dame'ın Kamburu aynı zamanda Paris kentinin romanıdır. Fransa'nın Paris şehrindeki tarihi Notre Dame Katedrali'ndeki büyük yangından sonra akıllara Victor Hugo'nun Notre Dame Kamburu romanındaki Quasimodo karakteri geldi. Peki Quasimodo kimdir? Diğer Adları: The Hunchback of Notre Dame. Yayın Tarihi: 16 Mart 1997. 1871'de Paris Komünü'nü desteklemese de komüncüleri savundu. ... Notre Dame' In Kamburu Yorumları ve İncelemeleri ... . 1871'de Paris Komünü'nü desteklemese de komüncüleri savundu. 1831 yılında yayımlanan romanı Notre Dame'ın Kamburu klasik edebiyatın şaheserleri arasında yer alır. ...hep yanında bulundurduğu, görünüşü ile insanların zavallı gözü ile baktığı Kambur Quasimodo'ya olan sevgisini ve koruma Notre Dame'ın Çan Odası Quasimodo olanlara seyirci kalmayacaktır. Victor Hugo'nun ölümsüz eseri; Notre Dame'in Kamburu Müzikali, izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Oyunda, çirkin ve kambur Kilise zangocu Quasimodo ile Fransa'nın ruhani ve dini lideri... Notre Dame'ın Kamburu - Konusu. Genç çingene kızı Esmeralda, Mucizeler avlusuna yolu düşen Kurtarıcısı Nötre Dame kilisesinin son derece çirkin fakat çok yufka yürekli zangocu Quasimodo'dur. Notre Dame'ın Kamburu en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle idefix'te. Kitap Açıklaması. 19. yüzyılın başlarında bakımsızlığından ötürü Notre Dame Katedrali yıkılmak istenir. Görevi çanları çalmaktır. Kilisedeki çan yüzünden kulağı sağır olur. Kuasimodo'nun sırtında bir kamburu vardır. Gözünün biri de büyüktür. Bir festival düzenlenir....