Teknoekonomi

Alkan Soyak

Teknoekonomi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-09-19
YAZAR Alkan Soyak
ISBN 9753533508
DOSYA FORMATI 8,46 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Teknoloji ve Yenilik İktisadı´nın kurucularından Chris Freeman ve Luc Soete Türkçeye "Yenilik İktisadı" olarak çevrilen başyapıtlarında şu saptamayı yapıyorlar:"Birçok iktisatçı için teknolojik değişmenin değerlendirilmesi, iktisadi gerçekten kopuk bir bilmecedir. Bunun başlıca nedeni, geleneksel iktisat çerçevesinde teknolojinin, örneğin iktisadi büyüme etkileri olan dışsal bir faktör sayılması belli bir parametrik değer ötesinde, ancak bilim adamları ve mühendislerin açacağı ´kara kutu´ içindeki bir değişken olmasıdır. İktisat biliminin topluma katkı sınırlarının bilincinde olanlar, eğer teknolojinin iktisadi büyüme ve kalkınmaya katkısını yorumlayacak bir iktisat vizyonuna sahip olurlarsa, daha da övgüye değer bir iş yapmış olacaklardır"Elinizdeki bu kitap, iktisadın topluma katkı sınırlarının farkında olan ve teknolojinin iktisadi sorunlardaki merkezi rolünü önemseyen bir iktisatçının, ilgili konudaki yazılarının sistematik bir şekilde toplanmasından oluşuyor. Övgüye değer bir iş olup olmadığını ise zaman belirleyecekProf. Dr. Alkan Soyak Marmara Üniversitesi, İİBF, İktisat Bölümü Öğretim Üyeliğinin yanı sıra Sosyal Bilimler Enstitüsü´nde "Yenilik Ekonomisi ve Yönetimi" Bilim Dalı Başkanlığı´nı sürdürmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Teknoekonomi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Teknoekonomi.

...cularından Chris Freeman ve Luc Soete Türkçeye "Yenilik İktisadı" olarak çevrilen başyapıtlarda şu saptamayı yapıyorlar: "Birçok iktisatçı için teknolojik ... Teknoekonomi-Alkan Soyak Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al ... ... Teknoloji ve Yenilik İktisadı'nın kurucularından Chris Freeman ve Luc Soete Türkçeye "Yenilik İktisadı" olarak çevrilen başyapıtlarda şu saptamayı yapıyorlar: "Birçok iktisatçı için teknolojik değişmenin... 22.80 TL. Teknoloji ve Yenilik İktisadı'nın kurucularından Chris Freeman ve Luc Soete Türkçeye "Yenilik İktisadı" olarak çevrilen başyapıtlarda şu saptamayı y ... Teknoekonomi/Alkan Soyak Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor ... .80 TL. Teknoloji ve Yenilik İktisadı'nın kurucularından Chris Freeman ve Luc Soete Türkçeye "Yenilik İktisadı" olarak çevrilen başyapıtlarda şu saptamayı yapıyorlar: "Birçok iktisatçı için teknolojik... Teknoekonomi Akademik Teknoloji ve Yenilik İktisadı'nın kurucularından Chris Freeman ve Luc Soete Türkçeye Yenilik İktisadı Der Yayınları Alkan Soyak. 13.50 TL. Teknoloji ve Yenilik İktisadı'nın kurucularından Chris Freeman ve Luc Soete Türkçeye "Yenilik İktisadı" olarak çevrilen başyapıtlarda şu saptamayı yapıyorlar: "Birçok iktisatçı için teknolojik... 20.40 TL. Teknoloji ve Yenilik İktisadı'nın kurucularından Chris Freeman ve Luc Soete Türkçeye "Yenilik İktisadı" olarak çevrilen başyapıtlarda şu saptamayı yapıyorlar: "Birçok iktisatçı için teknolojik... 22.80 TL. Teknoloji ve Yenilik İktisadı'nın kurucularından Chris Freeman ve Luc Soete Türkçeye "Yenilik İktisadı" olarak çevrilen başyapıtlarda şu saptamayı yapıyorlar: "Birçok iktisatçı için teknolojik... DER YAYINLARI tarafından yayınlanan Teknoekonomi kitabını okumak ister misiniz? Kuram kategorisinde kendisine yer bulan Teknoekonomi kitabı okumak için harika!...