Anna Karenina

Lev N. Tolstoy

Anna Karenina
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-06-12
YAZAR Lev N. Tolstoy
ISBN 9750737510
DOSYA FORMATI 6,25 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Ne yapalım?” dedi kendi kendine, kararlı bir şekilde. “Bu ne demek? Bu meseleye dosdoğru yaklaşmaktan korkuyor muyum? Ne yani? Bu genç subayla aramızda, diğer tanıdıklarımla ilişkimden başka bir ilişki mi var, böyle bir şey olabilir mi?” Küçümsercesine gülümsedi ve yeniden kitabı aldı ama artık okuduğunu kesinlikle anlamıyordu. Kitap açacağını cama tuttu, sonra onun pürüzsüz, soğuk yüzeyini yanağına koydu ve onu nedensizce saran ani bir mutlulukla neredeyse duyulacak şekilde güldü. Sinirlerinin iki çivi arasında gerdirilen bir tel gibi gittikçe daha çok gerildiğini hissediyordu.Anna Karenina, tüm dünyada roman denince ilk akla gelen iki-üç kitaptan biri. Tolstoy’un eşsiz bir gözlem gücüyle Moskova ve Petersburg soylu yaşamına odaklandığı eser, 19. yüzyıl Rusya gerçekliği ve önemli toplumsal sentezlerle örülü. Aynı zamanda aşka ve ilişkilere dair yazılmış belki de en başarılı roman olan Anna Karenina’da Tolstoy, zengin karakter ağıyla dönemin insan haritasını çıkarıyor. “Mutluluk bir kenara, acı çekmeden yaşayabilir miyim? Hayır, yine hayır!” diye yanıtladı kendini hiç tereddüde düşmeden. “İmkânsız! Bizi ayıran hayatın kendisi, ben onun mutsuzluğunun kaynağıyım, o da benim, ne onu ne de beni değiştirmek mümkün. Yapılması gereken her şey yapıldı ama vida yerinden oynadı. İşte çocuğuyla dilenci bir kadın. Ona acıdığımı düşünüyor. Birbirimizden nefret etmek ve dolayısıyla hem kendimize hem de diğerlerine acı çektirmek için gönderilmedik mi bu dünyaya?Değer yargılarına, ezberlere yöneltilmiş en sert eleştirilerden biri olan Anna Karenina’da Tolstoy, sosyeteden köy hayatına, dönemin siyasal olaylarından psikolojik sentezlere geniş bir çevrede gezinir. İlk bakışta 19. yüzyıl Rus toplumunun karnesini çıkarıyormuş gibi görünse de bu romanda yaptığı aslında tüm zamanları ve bütün insanlığı bir ahlak sınavına sokmaktan başka bir şey değildir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Anna Karenina i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Anna Karenina.

...in en iyilerinden bir tanesi. Anna Karenina, Moskova'da yaşayan oldukça güzel ve görenleri kıskandıracak kadar zarif bir Rus hanımefendisidir ... Anna Karenina - Lev Nikolayeviç Tolstoy | İletişim Yayınları ... . remote/anna-karenina Anna Karenina. Şubat 1872 ile Mayıs 1876 tarih aralığında, 7 ana olmak üzere onlarca yan karakterin hayatları ve ilişkilerini konu alır. Aşkı eksene oturtan büyük romanlardan biridir. Lev Tolstoy?un 1876-77 yılları arasında kaleme aldığı Anna Karenina?nın ana teması, her şeyden önce Rus ailesidir. Tolstoy'un bu büyük eseri birçok kez sinemaya da uyarlanmıştır. Anna Karenina, 19. yüzyıl Rus toplumunun ruhsal dalgalanmalarına çarpıc ... imdb.com/title/tt1781769 ... . Tolstoy'un bu büyük eseri birçok kez sinemaya da uyarlanmıştır. Anna Karenina, 19. yüzyıl Rus toplumunun ruhsal dalgalanmalarına çarpıcı bir aşk ve ihanet anlatısıyla ışık tutan bir başyapıt. Ortaöğretimini yabancı dil ağırlıklı liselerde geçiren, '80 sonrası hemen hemen tüm gençler Rus yazar Leo Tolstoy'un klasik eseri Anna Karenina ile en azından "simplified edition" düzleminde tanışmıştır. In late-19th-century Russian high society, St. Petersburg aristocrat Anna Karenina enters into a life-changing affair with the dashing Count Alexei Vronsky. Anna Karenina izle, Anna Karenina full izle, Anna Karenina türkçe dublaj izle, Anna Karenina hd izle, Başarılı yönetmen Joe Wright'tan bir dönem filmi. Anna Karenina. Kitap çok kalın. Anna Karenina için, sadece bir roman demenin haksızlık olacağını düşünüyo...