Son CelseLütfen Uyanın Türkiye Ermeni Soykırımı Suçlusu İlan Edilecek

Gürbüz Evren

Son CelseLütfen Uyanın Türkiye Ermeni Soykırımı Suçlusu İlan Edilecek
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-06-23
YAZAR Gürbüz Evren
ISBN 9944840279
DOSYA FORMATI 3,41 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Gürbüz Evren bu kitabında Türkiye'nin uluslararası arenada planlı bir şekilde Ermeni Soykırımı Tasarısını kabul etmesi için çizilen senaryolara dikkat çekiyor.Gürbüz Evren: "Yuvarlak laflar etmeden vurgulayalım, sorunun boyutlarınınkitap ve belge yayımlamayı, konferans düzenlemeyi çoktan aştığını görmemek, can havliyle yapılan bu çalışmaların Türkiye'nin durumunu iyileştirdiğini savunmak, yanlışları onaylamak, yalana ortak olmak demektir. Açıkça söylüyorum, "Türkiye soykırım suçlusudur, Türkler de katildir" inancı öylesine derinlere yerleşmiştir ki, bunu dünya kamuoyundan silip atmak artık 'çok zor' tanımlamasının bile ötesine geçmiştir."Ermenistan'ın Kanada Büyükelçisi Ara Papyan: "1914-1919 yılları arasıbelgeler incelenerek hesaplar yapıldığında ortaya 19 milyar 130 milyon 982 bin Fransız frangı tutarında fatura çıkıyor. Birinci Dünya Savaşı yıllarındaki paranın değeri günümüzde dolara çevrildiğinde Ermenistan'ın Türkiye'den alacağı 14 milyar 500 milyon dolardır."Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac: "Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne girebilmesi için Ermeni soykırımını kabul etmesi gerekir. Yanlışlarını ve dramlarını kabul eden her ülke büyür."Cezayir Senatosu Başkanı Amar Bakhouche: "8 Mayıs 1945'te katledilen Cezayirliler için Fransa özür dilememekte direniyor. Fransa önce kendi evinin önünü temizlemeli. Ermeni soykırımı savları Türkiye'nin önüne bahane olarak konuluyor."Cezayir Devlet Başkanı Buteflika: "Fransa, Cezayir soykırımını tanıyacak bir yasa çıkartmalıdır."Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac: "Tarih yazmak parlamentoların,kanunların işi değildir! Tarihi tarihçiler yazar."Paris Stratejik ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü Başkanı Didier Billion: "Şimdiye kadar hiçbir Fransız devlet başkanı Cezayir'de yaşananlar için resmi özür dilemedi. Cezayir bizim tabumuzdur."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Son CelseLütfen Uyanın Türkiye Ermeni Soykırımı Suçlusu İlan Edilecek i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Son CelseLütfen Uyanın Türkiye Ermeni Soykırımı Suçlusu İlan Edilecek.

...e-amp-lutfen-uyanin-turkiye-ermeni-soykirimi-suclusu-ilan-edilecek/114599 ... Son Celse (Lütfen Uyanın! Türkiye Ermeni Soykırımı Suçlusu İlan...) ... .html">