Şahane Gazeller 2 / Baki

Baki

Şahane Gazeller 2 / Baki
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-12-09
YAZAR Baki
ISBN 975895007X
DOSYA FORMATI 10,75 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kültür savaşlarının yapıldığı günümüzde aydın kimliğine / sahip olacak insanlar, mutlaka kendi klâsiklerini tanımak ve ' geçmiş güzellikleri gözler kamaştıran kültür hazinelerinden yararlanmak zorundadır. Kapı Yayınları olarak bizler, Türk klâsik şiirinin söz ustalarından on adedine ait gazellerin yer aldığı bazı cep kitapları hazırlamayı bir kültür hizmeti olarak gördük. Türk klâsik şiirinin ister lirik ve âşıkane, ister rindane ve şûhane, isterse mistik ve felsefî eda ile söylenmiş gazellerini, ama mutlaka en "Şahane Gazeller"ini sizlere sunmayı plânladık. Böylece elinize ulaşan her kitapçıkta, ünlü bir şairin yine ünlü gazellerinden ve güzelliklerinden örnekler bulacaksınız. Hepsi bizim olan, bizim atalarımız olan, bize ait duyguları, aşkları anlatmış olan bu şairlerin dizelerini okudukça, inanıyoruz ki, onlarla aramızdaki tanışıklık bağları pekişecek ve eski asude zevklerden yeni ve estetik bakış açıları devşireceğiz. Belki şimdiki şairlerimiz o gazellerden damıtılmış ilhamlar ile soneler yazacak, belki şimdiki âşıklar sevgililerine yeni sevgi sözcüklerini bu dizelerden devşirerek fısıldayacaklardır. Buna çok ama çoook ihtiyacımız var.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Şahane Gazeller 2 / Baki i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Şahane Gazeller 2 / Baki.

...eller mihribân olmaz dimek yanlışdur iy Bâkî Olur Vallâhi Billâhi heman yalvarı görsünlerEy Bakî! Güzellerde sevgi ve muhabbet olmaz demek yanlıştır ... Baki Şahane Gazeller 2 (Ciltli) İskender Pala ... . Güzeller mihriban olmaz dimek yanlışdur iy Baki Olur Vallâhi Billâhi heman yalvarı görsünler Ey Baki! Güzellerde sevgi ve muhabbet olmaz demek yanlıştır. Türk klâsik şiirinin ister lirik ve âşıkane, ister rindane ve şûhane, isterse mistik ve felsefî eda ile söylenmiş gazellerini, ama mutlaka en "Şahane Gazeller"ini sizlere sunmayı plânladık. Baki kaleminden Şahane Gazeller 2 / Baki kitabını en ucuz ve en hızlı şekilde kitapoba.com güvencesiyle satın alabilirsiniz. Güzeller mihriban olmaz dim ... Şahane Gazeller 2: Baki, Nef'i, Naili: İskender Pala: Amazon.com.tr ... . Baki kaleminden Şahane Gazeller 2 / Baki kitabını en ucuz ve en hızlı şekilde kitapoba.com güvencesiyle satın alabilirsiniz. Güzeller mihriban olmaz dimek yanlışdur iy Baki Olur Vallâhi Billâhi heman yalvarı görsünler Ey Baki! Güzellerde sevgi ve muhabbet olmaz demek yanlıştır. Öneri Kutusu. Minnet Huda'ya evlet-i dünya fena bulurBaki kalur sahife-i alemde adumuz (Baki)Zülfüne kalsa perişan eylemezdi dilleriAnı da tahrik eden bâd-ı sabadır n'eylesin (Nef'i)Verip tezelül-i Mansur'u......