Okullarda ve Kulüplerde Badminton

Prof.Dr. Rasim Kale

Okullarda ve Kulüplerde Badminton
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-01-01
YAZAR Prof.Dr. Rasim Kale
ISBN 6055426064
DOSYA FORMATI 8,56 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Her bir spor dalının kendine özgü karakteristik özellikleri bulunur. Bu açıdan bakıldığında badminton, lokal aerobik bir spor dalı olarak kabul edilmektedir. İşte bu özellik, badmintonun geniş kitleler tarafından benimsenmesini sağlamıştır. Gerek serbest zaman ve gerekse performans sporu olması, badmintonun bünyesinde saklı iki yönlü bir yapıdan ileri gelmektedir. Bu bağlamda badminton; bir yandan çocuk, genç ve yaşlıların eğlence amaçlı oynadıkları bir serbest zaman etkinliği olma özelliği taşırken, diğer yandan üst düzey sporcuların performans amaçlı yaptıkları bir spor dalıdır. İster serbest zaman sporu, isterse performans sporu olarak uygulansın, badmintonda teknik ve taktik öğretim önemli bir yer tutar. Tekniğin öğrenilmesindeki amaç; sportif karşılaşmalarda sonuca ulaşabilmek için gereken enerji ve gücü en ekonomik bir şekilde kullanabilme olarak ifade edilmektedir. Yetersiz bir tekniğe sahip olan bir sporcu, daha fazla enerji tüketerek daha çabuk yorulur. Bu istenmeyen bir durumdur. Bilindiği gibi teknik, tüm spor dallarında eşit oranda bir öneme sahip değildir. Her bir spor dalının kendine özgü tekniği olması nedeniyle, teknik uygulamalar spor dalından spor dalına göre farklılıklar gösterir. Örneğin, raket sporlarında çok önemli bir yere sahip olan teknik beceriler, kısa mesafe koşularında yerini daha çok çabuk kuvvete, uzun mesafe koşuları gibi dayanıklılık gerektiren spor dallarında ise akciğer kapasitesi gibi özelliklere bırakırlar. Ancak, bu türden spor dallarında kondisyonel ve taktik özelliklerin iyi bir teknikle birleştirilmesi, sporcunun sonuca daha rahat ulaşmasına yardımcı olan önemli etkenlerdendir. Bazı badminton otoriteleri, badminton türü raket sporlarında kullanılan ve uygulanan taktiğin diğer takım sporlarından daha detaylı ve daha kapsamlı olması gerektiğini belirtmektedirler. Badminton ve benzeri spor dallarında yapılacak her yeni vuruş tekniği sonrasında, rakibin yeni bir düşünce geliştirmesi gerekmektedir. Bu bağlamda, bazı spor dallarında olduğu gibi badmintonda taktik, bir kısım spor dallarına göre daha çok önem kazanmaktadır. Şimdiye kadar taktiğin bir şans oyunu olduğu ve sanki bir kart oyunu şeklinde algılanması gerektiği bildirilmekte idi. Bu görüş, artık günümüzde geçerliliğini kaybetmiştir. Taktik, bilindiği gibi hareket ve antrenman bilgisi kuralları içinde teknikle birlikte öğrenme modeline göre geliştirilebilen çok önemli özelliklerdendir. Dolayısıyla, taktiğin belirli bir kural ve belirli bir sistematik teorisi bulunmaktadır. Taktik, bir zincirin halkaları gibi birbirlerine bağlı olan birçok farklı teorik evrenin uygulanması ile geçerlilik kazanır. Sonuç olarak, okullar ve kulüplerde badmintonda teknik ve taktik öğretimine özel bir önem gösterilmelidir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Okullarda ve Kulüplerde Badminton i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Okullarda ve Kulüplerde Badminton.

...gibi birbirlerine bağlı olan birçok farklı teorik evrenin uygulanması ile geçerlilik kazanır ... Okullarda ve Kulüplerde Badminton Rasim Kale ... . Sonuç olarak, okullar ve kulüplerde badmintonda teknik ve taktik... Bu açıdan bakıldığında badminton lokal aerobik bir spor dalı olarak kabul edilmektedir. Sonuç olarak okullar ve kulüplerde badmintonda teknik ve taktik öğretimine özel bir önem gösterilmelidir. Bu açıdan bakıldığında badminton, lokal aerobik bir spor dalı olarak kabul edilmektedir. Sonuç olarak, okullar ve kulüplerde badmintonda teknik ve taktik öğretimine özel bir önem g ... Okullarda ve Kulüplerde Badminton, Rasim Kale... | Kitap365.com ... . Sonuç olarak, okullar ve kulüplerde badmintonda teknik ve taktik öğretimine özel bir önem gösterilmelidir. 18 TL. Taktik, bir zincirin halkaları gibi birbirlerine bağlı olan birçok farklı teorik evrenin uygulanması ile geçerlilik kazanır. Sonuç olarak, okullar ve kulüplerde badmintonda teknik ve taktik... Okullarda ve Kulüplerde Badminton. YAYINEVİ: Nobel Akademik Yayıncılık. Bu açıdan bakıldığında badminton, lokal aerobik bir spor dalı olarak kabul edilmektedir. Bu açıdan bakıldığında badminton, lokal aerobik bir spor dalı olarak kabul edilmektedir. Sonuç olarak, okullar ve kulüplerde badmintonda teknik ve taktik öğretimine özel bir önem gösterilmelidir. Okullarda Ve Kulüplerde Badminton, akademik kitaplar kategorisinde 28,3 TL fiyat ve PTT Kargo güvencesiyle. Okullarda ve Kulüplerde Badminton. Ürün Puanı: Yükleniyor... Taktik, bir zincirin halkaları gibi birbirlerine bağlı olan birçok farklı teorik evrenin uygulanması ile geçerlilik kazanır. Sonuç olarak, okullar ve kulüplerde badmintonda teknik ve taktik öğretimine özel... Bu açıdan bakıldığında badminton, lokal aerobik bir spor dalı olarak kabul edilmektedir. Sonuç olarak, okullar ve kulüplerde badmintonda teknik ve taktik öğretimine özel bir önem gösterilmelidir. 16.20 TL. Taktik, bir zincirin halkaları gibi birbirlerine bağlı olan birçok farklı teorik evrenin uygulanması ile geçerlilik kazanır. Sonuç olarak, okullar ve kulüplerde badmintonda teknik ve taktik... Okul Öncesi Eğitim Kitapları İlköğretim Yardımcı 1.Sınıf İlköğr. Bu ürün tedarik aşamasındadır. Okullarda ve Kulüplerde Badminton Nobel Yayınları. Taksit....