Kadın Önderleşmesinde Rosa Luxemburg

Füsun Erdoğan

Kadın Önderleşmesinde Rosa Luxemburg
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-08-12
YAZAR Füsun Erdoğan
ISBN 9753442343
DOSYA FORMATI 4,79 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Berlin’de düzen hüküm sürüyor. Sizi budala çakallar! Sizin düzeniniz kumdan inşa edilmiştir. Yarın devrim bir kere daha ayağa kalkacak ve trompet sesleri ortasında sizi dehşete düşürerek haykıracaktır: ‘buradayım, buradaydım, hep burada olacağım!”Katledilişinden bugüne neredeyse yüzyıla yakın bir zaman geçti. Zamanın unutturmaya gücünün yetmediği Rosa Luxemburg ve Karl Liebknecht’i katliamlarının yıldönümünde hâlâ yüz binler sevgi ve minnetle anıyor. Onlar, ideallerini kuşanmış sayısız devrimci ve sosyalistin mücadelelerinde yaşıyorlar.Dün olduğu gibi, bugün de Rosa Luxemburg’u okumak ve anlamak, ondan, onun yaşamından öğrenmek, güncel bir görev, bir ihtiyaç olmaya devam ediyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kadın Önderleşmesinde Rosa Luxemburg i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kadın Önderleşmesinde Rosa Luxemburg.

... bugün de Rosa Luxemburg'u okumak ve anlamak, ondan, onun yaşamından öğrenmek, güncel bir görev, bir ihtiyaç olmaya devam ediyor ... Kadın Önderleşmesinde Rosa Luxemburg > Füsun Erdoğan > Belge... ... . Füsun Erdoğan. "Berlin'de düzen hüküm sürüyor. Sizi budala çakallar! Sizin düzeniniz kumdan inşa edilmiştir. Yarın devrim bir kere daha ayağa kalkacak ve trompet sesleri ortasında sizi dehşete... Bolşeviklere sert eleştiri. Kadın Önderleşmesinde Rosa Luxemburg Füsun Erdoğan Belge Yayınları 160 Sayfa. Rosa Luxemburg'un so ... Kadın Önderleşmesinde Rosa Luxemburg - Füsun Erdoğan - Belge... ... . Rosa Luxemburg'un so...