Geçmişten Günümüze Ortadoğu: Siyaset Savaş ve Diplomasi (güncellenmiş 3.baskı)

Tayyar Arı

Geçmişten Günümüze Ortadoğu: Siyaset Savaş ve Diplomasi (güncellenmiş 3.baskı)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-10-20
YAZAR Tayyar Arı
ISBN 9752975666
DOSYA FORMATI 5,4 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Orta Doğu, sadece coğrafya olarak değil, siyasal ve tarihsel olarak da genişliği olan, pek çok bilinemezlerin, karmaşık ilişkilerin, sorunların ve çatışmaların, ihanetlerin ve dostlukların, birleşme adına yapılan ayrışmaların, homojen zannedilen heterojenliğin, bazılarına göre istikrarsızlığın ve geri kalmışlığın, bazılarına göre petrolün ve zenginliğin merkezi olan, üzerine çok şey söylenen ama çok az bilinen bir coğrafyadır. İnsanlık tarihi burada başlayıp burada devam etmiştir. Tarihsel olaylara yön veren gelişmeler burada yaşanmış, geleneksel ve modern imparatorluklar için üzerinde mücadele edilmeye değer bulunmuş, her şeye rağmen vazgeçilememiştir. Böylesine tarihsel, kültürel ve toplumsal birikimi zengin ve böylesine ekonomik, stratejik ve siyasal açıdan önemli bir bölge hakkında yazı yazmak gerçekten oldukça zor. Çünkü, Beyrut sokaklarında, Cüniye'de, Zahle'de, Şuf Dağları'nda, Sur'da ve Sayda'da bulunmadan, Lübnan'ı ve Lübnanlıyı Lübnan'da görmeden anlamak ne kadar olanaksızsa Filistinli çocuğun ve gencin heyecanını, vatan sevgisini, korkusunu ama aynı zamanda cesaretini, gözlerine yakından bakmadan, El-Halil'i görmeden, Kudüs'ü, El-Aksa'yı, İsrail tanklarını, Cenin'i, Ramallah'ı görmeden de anlamak zor. Bu denli politika farklılıklarını, neden belli sorunlarda bir araya gelemediklerini, Araplar arası birleşmelerin hep yeni bir ayrışmaya yol açtığını Kahire'de, Amman'da, Riyad'ta, Cidde'de, Şam'da bulunmadan, onların geriden çok benzediği zannedilen farklılıklarını, endişelerini, kaygılarını, nefretlerini ve dostluklarını yerinde görmeden anlamak olanaksız. İşte bu kitap, böyle özgün ve uzun bir çalışma ve çok sayıda olay, yer ve kişinin tanıklığıyla toplanan birikimin sonunda oluşmuş oldukça yorucu, ama sonuçta ortaya çıkan çalışmayla yorgunluğunu unutturan bir sürecin ürünü.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Geçmişten Günümüze Ortadoğu: Siyaset Savaş ve Diplomasi (güncellenmiş 3.baskı) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Geçmişten Günümüze Ortadoğu: Siyaset Savaş ve Diplomasi (güncellenmiş 3.baskı).

...rası Ortadoğu - Kuram ve Siyaset. 27.52 32 ... Geçmişten Günümüze Ortadoğu Cilt 1 Siyaset, Savaş ve Diplomasi... ... . Mansur Ömer el-Kihya. Diplomasinin Gücü; Modern Ortadoğu'nun Şekillenmesi. 24.63 35.19. Let us know what's wrong with this preview of Geçmişten Günümüze Orta Doğu Siyaset, Savaş ve Reader Q&A. To ask other readers questions about Geçmişten Günümüze Orta Doğu Siyaset... Alfa yayınları. Siyaset dizisi ; 67. Konu Başlığı: Siyaset -- Ortadoğu. Savaş. Geçmişten Günümüze Ortadoğu. ... Geçmişten Günümüze Orta Doğu - Siyaset, Savaş ve Diplomasi... ... . Savaş. Geçmişten Günümüze Ortadoğu. ISBN. 9786055911065. Etiketler: siyaset bilimi. Geçmişten Günümüze Ortadoğu: Siyaset Savaş ve Diplomasi (güncellenmiş 3.baskı) - Pdf Kitap indir Pdf Kitap Oku. Şubat 1, 2018 . Orta Doğu, sadece coğrafya olarak değil, siyasal ve tarihsel... %5. Geçmişten Günümüze Orta Doğu - Cilt: 1. Tayyar Arı. Dora Basım Yayın. %8. Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkelerinin Ekonomik Yapısı. Kolektif. Kategori: Siyaset Bilimi. Ekim 2008, ISBN: 9786055911065 Karton kapak, 848 sayfa, 13.5x21, Türkçe. Geçmişten Günümüze Ortadoğu Alfa Basım Yayım Fiyatı: 30 TLİncele. Uluslararası Politika Akademisi farklı akademik düşünce ve eğilimleri bünyesinde toplamayı ve Türkiye'ye yeni Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler uzmanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Geçmişten Günümüze ORTA DOĞU, Siyaset Savaş ve Diplomasi, Prof. Dr. Tayyar Arı, Alfa Yayınları 2004, 903 Sayfa. Çok Nadir. PAYLAŞ Sadece coğrafya olarak değil, siyasi olarak da genişliği olan, pek çok bilinemezlerin, karmaşık ilişkilerin, sorunların ve çatışmaların, ihanetlerin ve dostlukların, birleşme adına yapılan ayrışmaların... Tayyar Arı. Geçmişten Günümüze Orta Doğu Cilt II. 31.2 48. Tayyar Arı. Yükselen Güç; Türkiye-ABD İlişkileri ve Ortadoğu. 48 48....