Farkındalığın Farkındalığı

Oğuzhan Korkmaz

Farkındalığın Farkındalığı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-08-20
YAZAR Oğuzhan Korkmaz
ISBN 6056417207
DOSYA FORMATI 7,11 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Şeytan mısın yoksa melek mi?Birden sinirleniyor ve kavga çıkarıyorsun. Bazen söylenenleri yanlış anlıyor, fazla abartıyorsun. Aklına geçmişten anıların geliyor, saatlerce hüzünleniyorsun. Bazı durumlarda da gülümsüyor ve etrafına neşe saçıyorsun. Peki, tarafını seçebilme şansın olsa hangisini seçerdin? Sana hep etrafına neşe saçıp artık üzülmemenin bir yolu olduğunu söyleseler ne düşünürdün? Bizi kontrol eden tarihi bir mekanizma artık son nefesini veriyor. Bu kitapta tüm ayrıntıları ile tarafını nasıl seçebileceğin anlatıldı. İlk bölümde farkındalık uygulamaları ile düşüncelerimizin hâkimi olmayı öğreniyor, ikinci bölümde ise kuantum düşünce yöntemi ile hâkim olduğumuz düşüncelerimiz ile geleceğimizi şekillendiriyoruz. Üstel sadece birkaç ayda bunu başarabiliyoruz. Kazanımımızın etkisi hayatımız boyunca devam ediyor.Yepyeni bir yaşam tarzına hazır mısınız?

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Farkındalığın Farkındalığı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Farkındalığın Farkındalığı.

...ki farklı türe ayırır. Ataol Behramoğlu, "Yaşadıklarımdan Öğrendiğimi Bir Şey Var" adlı şiirinde, "Değişmemelisin hiç bir şeyle bir bardak su içmenin mutluluğunu" diyerek anlatmış farkındalığı ... Farkındalık Nedir? ... . 2. Farkındalığın Mucizesi. Bir çok psikolojik sorunun tedavisi için Farkındalık Temelli Terapi yaklaşımları geliştirilmiştir. Hangi sorunlarda yararlıdır? Farkındalığın uygulama alanları arasında depresyon, stres, panik atak, fobiler... Farkındalığın kazanıldığı durumlarda ya da anlarda yani bireylerin kafalarında ''ampul yandığında'' bu farkındalığın verdiği heyecanı, coşkuyu kendilerince ifade etmeye çalışırlar. Bunları y ... Günlük Hayatta Farkındalığınızı Artıracak 3 Basit... — Aklınızı Keşfedin ... ... Farkındalığın kazanıldığı durumlarda ya da anlarda yani bireylerin kafalarında ''ampul yandığında'' bu farkındalığın verdiği heyecanı, coşkuyu kendilerince ifade etmeye çalışırlar. Bunları yaparken farkındalığın farkına varmadan, farkındalık yaparak uygularlar. Farkındalığın, farkına varmadan farkında olmak deyimi de buna istinaden söylenmiştir. Sonra, yemek yeme farkındalığı gibi bir başka uygulama eklersiniz. Artık zihinsel ve bedensel sağlık için farkındalığın faydalarını gösteren ciddi bilimsel araştırmalar var. Farkındalık haline ulaşmanın en etkili yolu, nefes farkındalığı ile mutlu olma hali oluşturmaktır. Bireyselliği ve bütünselliği birbirinden ayırmadan beraberce kurgulamak farkındalığın temel prensibidir. Bilinçli farkındalık kısacası bilerek ve isteyerek zihnin ana odaklanmasını sağlamak, anı yargılamadan, olduğu gibi kabul etmek ve yaşamaktır. Bilinçli Farkındalığın Yararları....