Doğu Türkistan Türkleri Tarihi (Başlangıçtan 1878'e Kadar) Cilt 1

Prof. Dr. Mehmet Saray

Doğu Türkistan Türkleri Tarihi (Başlangıçtan 1878'e Kadar) Cilt 1
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Prof. Dr. Mehmet Saray
ISBN
DOSYA FORMATI 10,5 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türkler'in en eski yutlarından biri olan Doğu Türkistan aynı zamanda Türk kültürünün de en eski ve zengin bölgelerinden biridir. Bu önemine rağmen Doğu Türkistan, maalesef Türk tarih araştırmalarında lâyık olduğu yeri alamamıştır. Bunda şüphesiz yeterli sayıda ve kalitede uzman yetişmemiş olmasının da büyük payı vardır. Bu bakımdan, Doğu Türkistan tarihi üzerine yapılmış olan bu çalışma, büyük önem taşımakta ve ciddi bir boşluk doldurmaktadır.Bu çalışmanın birinci cildinde başlangıçtan onyedinci asra kadar hadiseler anahatlarıyla verilmiş, onyedinci asırdan ondokuzuncu asra kadar ise mümkün olduğu kadar tafsilatlı olarak ele alınmıştır. İkinci cilt ise tamamen ondokuzuncu asra ayrılmıştır. Eserde, Çin'in devletlerarası hukuku çiğneyerek Doğu Türkistan'ı nasıl işgâl ettiği, uyguladığı sömürge idaresini nasıl bir baskı rejimine çevirdiği de belgelerle gözler önüne serilmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Doğu Türkistan Türkleri Tarihi (Başlangıçtan 1878'e Kadar) Cilt 1 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Doğu Türkistan Türkleri Tarihi (Başlangıçtan 1878'e Kadar) Cilt 1.

...u Türkistan Türkleri Tarihi (Başlangıçtan ... Doğu Türkistan Türkleri Tarihi/Cilt 1 Başlangıçtan 1878'e Kadar... ... ... ...Kadar) - %20 indirimli Mehmet Saray, Doğu Türkistan Türkleri Tarihi 1 (Başlangıcından 1878'e Kadar), Ki. Rus İşgali Devrinde Osmanlı Devleti İle Türkistan Hanlıkları Arasındaki... Mehmet Saray. Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. Doğu Türkistan Türkleri Tarihi 1 (Başlangıcından 1878'e Kadar). Kitabevi Yayınları. 12.00. Mehmet Saray adlı yazara ait Doğu Türkist ... Doğu Türkistan Türkleri Tarihi 1 (Başlangıcından 1878'e Kadar) ... . Mehmet Saray adlı yazara ait Doğu Türkistan Türkleri Tarihi 1 (Başlangıcından 1878'e Kadar) kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %35 indirimli Sözcü Kitab. Tarih. Yabancı Dilde Kitaplar. Yemek Kitapları. 4.84 TL. Bunda şüphesiz yeterli sayıda ve kalitede uzman yetişmemiş olmasının da büyük payı vardır. Bu bakımdan, Doğu Türkistan tarihi üzerine taşımakta ve ciddi bir boşluk doldurmaktadır. Prof. Dr. Mehmet Saray. Doğu Türkistan Vakfı Araştırma Merkezi Türkler'in en eski yutlarından biri olan Doğu Türkistan aynı zamanda Türk kültürünün de en eski ve zengin bölgelerinden biridir. Doğu Türkistan Türkleri Tarihi 1 (Başlangıcından 1878'e Kadar) Pdf İndir. Ali Arslan. Doğu Türkistan Türkleri Tarihi 1 (Başlangıcından 1878'e Kadar) Pdf İndir. Kitap Özeti. Bu bakımdan, Doğu Türkistan tarihi üzerine yapılmış olan bu çalışma, büyük önem taşımakta ve ciddi bir boşluk doldurmaktadır. İkinci cilt ise tamamen ondokuzuncu asra ayrılmıştır. ...Yayınlar Politika Siyaset Psikoloji Sağlık Sanat Sosyoloji Tarih Yabancı Dilde Kitaplar Yemek Kitapları İstanbul Yeni Çıkanlar Müzik. Osmanlı Tarihi (6 Cilt Takım) (Ciltli). İsmail Hakkı Uzunçarşılı. ...Türkleri Tarihi (Başlangıçtan 1878 e Kadar) Cilt 1, Mehmet Saray, Doğu Türkistan Vakfı Bu bakımdan, Doğu Türkistan tarihi üzerine yapılmış olan bu çalışma, büyük önem taşımakta ve ciddi... Alış-Veriş Listeme Ekle. Doğu Türkistan Türkleri Tarihi/Cilt 1 Başlangıçtan 1878'e Kadar. Bu önemine rağmen Doğu Türkistan maalesef Türk tarih araştırmalarında lâyık olduğu yere alamamıştır. Bu bakımdan, Doğu Türkistan tarihi üzerine yapılmış olan bu çalışma, büyük önem taşımakta ve ciddi bir boşluk doldurmaktadır. İkinci cilt ise tamamen ondokuzuncu asra ayrılmıştır....