İyi ve Kötü Prens Öyküsü

James Russell Hamilton

İyi ve Kötü Prens Öyküsü
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-01-01
YAZAR James Russell Hamilton
ISBN 1609887974
DOSYA FORMATI 9,31 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

James HAMİLTON’un, Türkoloji araştırmaları acısından büyük önem taşıyan bu eseri; Çin’deki Dunhuang Mağarası’nda bulunmuş olan ve X. yüzyılda yazıldığı tahmin edilen seksen sayfalık Uygurca bir elyazması ile aynı konuyu işleyen ve yalnızca iki sayfası bulunabilmiş Uygurca başka bir el yazmasını konu edinmektedir. Her iki yazma da Buddhacılığın aslı Çince olan klasik bir öyküsüne dayanmaktadır. Başka Asya dillerinde de çevirileri bulunan bu öykünün Uygurca el yazmaları Türk dilinin X. yüzyıldaki özelliklerini aksettirmesi bakımından Orhon ve Yenisey’de bulunmuş Run harfli Türk yazıtları kadar önemli eserlerdir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İyi ve Kötü Prens Öyküsü i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İyi ve Kötü Prens Öyküsü.

...gours (İki Kardeşin Buddha'ya İlişkin, Türkçe ve Uygur Harfleriyle Yazılmış Öyküsü) 1914 ... İyi Ve Kötü Prens Öyküsü Diğer Diğer %58 İndirimli - Gardrops ... . Prince en Version ouigoure (Buddhacılığa İlişkin İyi ve Kötü Prens Öyküsünün Uygurcası), 1971. "iyi ve kötü prens öyküsü". için 7 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Kargo. Fiyat. İyi Ve Kötü Prens Öyküsü - Dunhuang Mağarası'nda Bulunmuş Buddhacılığa İlişkin Uygurca El Yazması. ...da İstanbul'a geldiğinde etrafında ilgiyle dolaşan insanlar ve karşısında köle olacak b ... KALYANAMKARA ET PAPAMKARA (İyi Düşünceli Prensle Kötü...) ... . ...da İstanbul'a geldiğinde etrafında ilgiyle dolaşan insanlar ve karşısında köle olacak bir beyaz atlı prens hayal ediyordu. Yine ölü(!) ve kötü (!)bir adama.ya Ahh acaba ölü sevicilikte kaçıncı seviye!? T'ŞX'RW 'YLYNCWK' ''TL'NTWRDY taşġaru ilinçüke atlanturdı (Prensi) dışarıya gezinti yapmak James Russel Hamilton, Çeviren Vedat Köken), İyi ve Kötü Prens Öyküsü, TDK, Ankara 1998, s.286. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. İyi Ve Kötü Prens Öyküsü - Dunhuang Mağarası'nda Bulunmuş Buddhacılığa İlişkin Uygurca El Yazması Yazar... İyi ve Kötü Prens Öyküsü kitabının ücretsiz pdf'ini indirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken siteye girip indir butonuna basmak. İyi ve Kötü Prens Öyküsü. 6 Kasım 2016 osem. Buddhacılığa ilişkin Uygurca el yazması iyi ve kötü prens öyküsü : Dunhuang mağarası'nda bulunmuş. James Hamilton'un, Türkoloji araştırmaları açısından büyük önem taşıyan bu eseri; Çin'deki ...