Sümer Kral Destanları (Ciltli)

Kollektif

Sümer Kral Destanları (Ciltli)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-12
YAZAR Kollektif
ISBN 6053328964
DOSYA FORMATI 9,25 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

MÖ 22.-17. yüzyıllara tarihlenen pek çok nüshaya göre, Mezopotamya’da destanlarıyla öne çıkan üç büyük Uruk kralı Enmerkar, Lugalbanda ve Gılgamış’tır.Elinizdeki eser, Sümer Kral Listesi’nde Uruk kentini kurduğu ve 420 yıl boyunca hüküm sürdüğü rivayet edilen Enmerkar ile Ur kent devletinin hâkimiyetine girmeden önce ülkeyi 36 yıl boyunca yöneten son kral Lugalbanda’nın destanlarını içermektedir.Enmerkar’ı konu alan “Enmerkar ve Aratta Kralı” ile “Enmerkar ile Ensuḫkešdana”; Luganbanda’yı konu alan “Lugalbanda Dağ Mağarasında” ve “Lugalbanda ile AnzudKuşu” destanları Sümerceden çevrildi ve Türkçede ilk kez Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi’nde okurla buluşuyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sümer Kral Destanları (Ciltli) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sümer Kral Destanları (Ciltli).

...hris Grabenstein. Sümer Kral Destanları (Ciltli) ... Sümer Kral Destanları (Ciltli) - Kolektif - İş Bankası Kültür ... . Kollektif TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI. girmeden önce ülkeyi 36 yıl boyunca yöneten son kral Lugalbanda`nın destanlarını içermektedir.Enmerkar`ı. Sümer Kral Destanları (Ciltli) kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Kolektif kitapları ve İş Bankası Kültür Yayınları 2016 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 6 milyon kitap NadirKitap.com'da. Sümer Kral Destanları (Ciltli). Yeni. ... Sümer Kral Destanları (Ciltli) - Kolektif | Nadir Kitap ... .com'da. Sümer Kral Destanları (Ciltli). Yeni. Ücretsiz Kargo. Enmerkar ile Ur kent devletinin hakimiyetine girmeden önce ülkeyi 36 yıl boyunca yöneten son kral Lugalbanda'nın destanlarını içermektedir. MÖ 22.-17. yüzyıllara tarihlenen pek çok nüshaya göre, Mezopotamya'da destanlarıyla öne çıkan üç büyük Uruk kralı Enmerkar, Lugalbanda ve Gılgamış'tır. Elinizdeki eser, Sümer Kral Listesi'nde Uruk... Sümer Kral Destanları (Ciltli). MÖ 22.-17. yüzyıllara tarihlenen pek çok nüshaya göre, Mezopotamya'da destanlarıyla öne çıkan üç büyük Uruk kralı Enmerkar, Lugalbanda ve Gılgamış'tır. ...Ur kent devletinin hakimiyetine girmeden önce ülkeyi 36 yıl boyunca yöneten son kral Lugalbanda'nın destanlarını içermektedir. Sümer Kral Destanları (Ciltli) 9786053328964 İş Bankası Yayınları. 20.37 TL. MÖ 22.-17. yüzyıllara tarihlenen pek çok nüshaya göre, Mezopotamya'da destanlarıyla öne çıkan üç büyük Uruk kralı Enmerkar, Lugalbanda ve Gılgamış'tır. Elinizdeki eser, Sümer Kral... Gılgamış Destanı (Ciltli). 29.63 29.63. Anonim. 10 10. Anonim. Sümer Kral Destanları; Enmerkar - Lugalbanda. 11 11. Homeros. Odysseia (Ciltli). Alış-Veriş Listeme Ekle. Sümer Kral Destanları (Ciltli). Enmerkar ile Ur kent devletinin hâkimiyetine girmeden önce ülkeyi 36 yıl boyunca yöneten son kral Lugalbanda'nın destanlarını içermektedir. 15.02 TL. MÖ 22.-17. yüzyıllara tarihlenen pek çok nüshaya göre, Mezopotamya'da destanlarıyla öne çıkan üç büyük Uruk kralı Enmerkar, Lugalbanda ve Gılgamış'tır. Elinizdeki eser, Sümer Kral... Sümer Kral Destanları (Ciltli)...