Vuslata Davet

Selim Divane

Vuslata Davet
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-11-23
YAZAR Selim Divane
ISBN 9755744053
DOSYA FORMATI 11,63 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Vuslata Davet başlığıyla sunduğumuz elinizdeki eser Kırımlı Selim-i Dîvâne Baba’nın iki eserini ihtiva etmektedir: Miftâhu Müşkilâti’s-Sâdıkîn Âdâbu Tarîki’l-Vâsılîn ile Burhânu’l-Ârifîn. Selim-i Dîvâne bu eserlerden ilkini "evliyâullâhın âdâbı, itikadı, sülûku, tevhîdi ve Hak’la kıyamları ve halkla muameleleri nasıldır bunu açıklamak için" kaleme aldığını söylemektedir. Eser Hak-halk ilişkisi, arifin Hak’la ve halkla ilişkisi konularında yol gösterici ve hakimane bir sesle doludur.Diğer eser Selim-i Dîvâne’nin en önemli eseri sayılmaktadır. Bu eser gerek muhtevası, gerek hacmi yönüyle bir tasavvuf klâsiği sayılabilir. Selim Baba bu eserini "tevhîd" meselesinin halk ve mutasavvıflar indinde nasıl anlaşılması gerektiğini izah etmek üzere kaleme aldığını söylemekte ve eseri "Tarifi ve yazılması mümkün olmayan gönül deryâlarına girmem müyesser oldu ve onun rahmet nazarlarına mazhar olup ilâhî tecellilere nail olarak fenâ-fillâhta tamamen fenâ olarak mahv ve müstağrak oldum. Sır lisanından harfsiz, sessiz sâdır olan ilm-i ledünnîyi teberrüken yazdım." ifadeleriyle takdim etmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Vuslata Davet i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Vuslata Davet.

...lığıyla sunduğumuz elinizdeki eser Kırımlı Selim-i Dîvâne Baba'nın iki eserini ihtiva etmektedir: Miftâhu Müşkilâti's-Sâdıkîn Âdâbu Tarîki'l-Vâsılîn ile Burhânu'l-Ârifîn ... ["Download Ebook "] Vuslata Davet ... . Forgetten Password? Home ›. Details for: Vuslata Davet. VUSLATA DAVET. Ellerin, tutacak bir el ararsa Uzattım elimi, tutuver gitsin. Yüksel güneş gibi, göğe ererek, Kızıl saçlarını ufka sererek Gün batışındaki rengi vererek, Gurub et gönlümde, batıver, gitsin... ...her şeyi gerçekleştirmeyi vaat eden ekibimizle birlikte Valentine Düğün Davet Salonlarından "Vuslat Salon'da" sizi bekliyoruz. Salonumuzda yemekli düzende 600 ila 650 kişilik bir ... Vuslata Davet > Işa Çelik > İnsan Yayınları > Final Pazarlama ... ... ...her şeyi gerçekleştirmeyi vaat eden ekibimizle birlikte Valentine Düğün Davet Salonlarından "Vuslat Salon'da" sizi bekliyoruz. Salonumuzda yemekli düzende 600 ila 650 kişilik bir davet alanı bulunuyor. Vuslata Davet Burhanul Arifin - Selim Divane. İnsan Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 96 Puan. ( Vuslata Davet başlıklı yazı S.SAMYELİ tarafından 13.07.2011...