Edirne Kuşatması GünlüğüKuşatma Altında Yaşayan Birinin Günlük Notları

R. P. Paul Christoff

Edirne Kuşatması GünlüğüKuşatma Altında Yaşayan Birinin Günlük Notları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-11
YAZAR R. P. Paul Christoff
ISBN 6054635313
DOSYA FORMATI 12,68 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yaklaşık 550 yıl Osmanlı Devleti’nin elinde kalan Edirne, Osmanlı ordusunun Balkan Savaşları’nda yenilgiye uğraması üzerine kısa bir süreliğine de olsa Bulgarların işgaline uğramıştır. Değerli araştırmacı Yunus Emre Kaleli tarafından Türkçeye kazandırılan bu kitap, Edirne’nin işgal edilmesine kadar süren beş buçuk aylık kuşatmayı ve şehrin kahramanca müdafaasını konu alıyor.Kitap, Fransız yazar Paul Christoff’un, savaşın başladığı günden şehrin teslimine kadar, günü gününe tuttuğu notlardan oluşuyor. Yazar, önsözünde de belirttiği gibi, olayları olabildiğince tarafsız bir bakış açısıyla kaleme almaya çalışmış.Edirne Kuşatması Günlüğü’nde, Edirne halkının ve Türk askerinin yaşadığı tüm zorlukları, samimi ve akıcı bir dille tasvir eden yazar; diğer cephelerde yaşanan gelişmelere, Balkan coğrafyasının Osmanlı hâkimiyetinden nasıl koparıldığına ve bunun neticesinde kaybedilen topraklarda kalan Müslümanların maruz kaldığı katliamlara da kayıtsız kalmamış.Fotoğraf ve resmî belgelerin de yer aldığı bu değerli günlük, tarih araştırmacıları için bir kaynak teşkil etmesi yanında, yakın tarihe meraklı herkesin de ibretle okuyabileceği bir eserdir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Edirne Kuşatması GünlüğüKuşatma Altında Yaşayan Birinin Günlük Notları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Edirne Kuşatması GünlüğüKuşatma Altında Yaşayan Birinin Günlük Notları.

...an. Edirne Kuşatması Günlüğü'nde, Edirne halkının ve Türk ... Edirne Kuşatması Günlüğü; Kuşatma Altında Yaşayan Birinin... ... ... üzerine kısa bir süreliğine de olsa Bulgarların işgaline. uğramıştır. günden şehrin teslimine kadar, günü gününe tuttuğu notlardan. Edirne Kuşatması Günlüğü'nde, Edirne halkının ve Türk... üzerine kısa bir süreliğine de olsa Bulgarların işgaline. uğramıştır. günden şehrin teslimine kadar, günü gününe tuttuğu notlardan. Edirne Kuşatması Günlüğü'nde, Edirne halkının ve Türk.. ... PDF İçindekiler ... . Edirne Kuşatması Günlüğü'nde, Edirne halkının ve Türk... ...üzerine kısa bir süreliğine de olsa Bulgarların işgaline uğramıştır. şehrin teslimine kadar, günü gününe tuttuğu notlardan oluşuyor. Edirne Kuşatması Günlüğü'nde, Edirne halkının ve Türk... günden şehrin teslimine kadar, günü gününe tuttuğu notlardan. oluşuyor. Edirne Kuşatması Günlüğü'nde, Edirne halkının ve Türk askerinin yaşadığı tüm zorlukları, samimi ve akıcı bir dille... Yazar, önsözünde de belirttiği gibi, olayları olabildiğince tarafsız bir bakış açısıyla kaleme almaya çalışmış. Edirne Kuşatması Günlüğü'nde, Edirne halkının ve Türk askerinin yaşadığı tüm zorlukları... üzerine kısa bir süreliğine de olsa Bulgarların işgaline. uğramıştır. günden şehrin teslimine kadar, günü gününe tuttuğu notlardan. Edirne Kuşatması Günlüğü'nde, Edirne halkının ve Türk... Zeynep Polat Satoğlu. Kitap tanıtımı R. P. Paul chrıstoff, edirne kuşatması günlüğü: kuşatma altında yaşayan birinin günlük notları... 28.20 TL. Edirne Kuşatması Günlüğü'nde, Edirne halkının ve Türk askerinin yaşadığı tüm zorlukları, samimi ve akıcı bir dille tasvir eden yazar; diğer cephelerde yaşanan gelişmelere... Bu içeriğimizde yazar R. P. Paul Christoff tarafından yazılan Edirne Kuşatması Günlüğü Kuşatma Altında Yaşayan Birinin Günlük Notları isimli kitap hakkında detayları sizlere aktarıyoruz. Edirne Kuşatması Günlüğü'nde, Edirne halkının ve Türk askerinin yaşadığı tüm zorlukları, samimi ve akıcı bir dille tasvir eden yazar; diğer cephelerde yaşanan gelişmelere... ...Kuşatma Altında Yaşayan Birinin Günlük Notları - Journal du Siege d'Andrinople (Notes için bir kaynak teşkil etmesi yanında, yakın tarihe meraklı herkesin de zevkle okuyabileceği bir eserdir....