Ali Baba ve Kırk Haramiler / Dünya Çocuk Klasikleri

Ali Baba ve Kırk Haramiler / Dünya Çocuk Klasikleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR
ISBN 9717781853
DOSYA FORMATI 10,70 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Geçmiş zamanlarda İran'da Kasım ve Ali Baba isimli iki kardeş yaşardı. Kasım varlıklı bir tüccarın kızıyla evliydi ve lüks bir hayat yaşıyordu. Ali Baba ise fakir bir ailenin kızıyla evliydi. Harap bir kulübede yaşıyorlardı. Ali Baba ormandan topladığı odunları satarak geçimlerini sağlıyordu. Ali Baba, bir gün yine ormana odun toplamaya gitti. Bir ağaca baltasıyla tırmandı ve odunu kesti. Tam baltasını kaldırıyorken, at sesleri duydu. Bir grup haydutun ormana geldiğini gördü. Onlardan korktu ve ince bir ağaç dalının arkasına saklandı. Ali Baba, onları saydı: "Bir , iki, üç... kırk!" Aman Allahım! Tam kırk kişiydiler. Kocaman bir kayanın yanında durdular. Reisleri gibi görünen haydutlardan biri, atının yükünü boşalttı ve kayaya seslendi: "Açıl susam!". Kocaman bir kaya parçası yana doğru hareket etti ve içeriye doğru bir geçit açıldı. Bütün haydutlar içeri girdiler. Başları en son girdi ve kapı ardından kendini kapatı. (Kitabın İçinden)

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ali Baba ve Kırk Haramiler / Dünya Çocuk Klasikleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ali Baba ve Kırk Haramiler / Dünya Çocuk Klasikleri.

...rkçe Yayınevi: Atlas Pazarlama. Kitap Adı: Dünya Klasikleri - Ali Baba Ve Kırk Haramiler ... Dünya Çocuk Klasikleri / Ali Baba ve Kırk Haramiler %10 İndirimli... ... . Yazar: Kolektif. Çocuk Kitapları. Katagori: Çocuk Klasikleri - 2 ve 3. Sınıflar için Sayfa Sayısı: 64 Ali Baba ve ailesi bunları yaparken Kırk Haramiler mağaradan cesedin alındığını fark ederler. Yüklenme Tarihi: 15 Aralık 2015 - 17:20. Çocuklara eğlenceli ve eğitici masallar serisi; "Ali Baba ve 40 Haramiler" Masallar Hakkında Kısa Özet Bilgi. Mutlu Çocuk 1.656 izlenme. Bu site içerisinde Ali Baba ve Kırk Haramiler: Binbir Gece Kit ... Dünya Çocuk Klasikleri / Ali Baba ve Kırk Haramiler ... . Mutlu Çocuk 1.656 izlenme. Bu site içerisinde Ali Baba ve Kırk Haramiler: Binbir Gece Kitap kategorisi Çocuk bölümüdür. ilk okuma çağındaki çocukların, sürekli okuma alışkanlığı kazanmalarını sağlayacak kitaplar… Format...Pdf [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.] Günlerden bir gün Ali Baba odun toplamaya çıkmış. Ormanda kırk tane atlı adama rastlamış. Bunlar herkesin korktuğu astığı astık, kestiği kestik, soyguncu haramilermiş. ... (Kitabın İçinden). 3.50 TL. Ali Baba ve Kırk Haramiler (Çocuk Klasikleri) uygun fiyata kapıda ödeme ile sahip olabilirsiniz....