Osmanlı Sarayları,Saray Hayatı ve Harem

Yavuz Bahadıroğlu

Osmanlı Sarayları,Saray Hayatı ve Harem
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-08-22
YAZAR Yavuz Bahadıroğlu
ISBN 9757016908
DOSYA FORMATI 10,70 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Tarihi sevdiren adam" Yavuz Bahadıroğlu, Osmanlı Sarayları, Saray Hayatı ve Harem`de bir imparatorluğun kalbine dokunuyor. Bursa`daki ilk saraydan Yıldız`a bütün sarayları karış karış dolaştırıyor. Bununla yetinmiyor, adeta gezdirdiği oda sayısınca yaşanmış hikâye anlatarak dönemin mahrem ruhunu bugüne aktarıyor. Hürrem Sultan`ın hakkı mı yeniyor? Sarayda büyük aşklar... Padişahı yalvartan cariye kimdi? Padişah her istediğinde Harem`e girebilir miydi? Padişahları azarlayan hocalar, lalalar... Fatih padişahlığı terk edip Akşemseddin`in yanına yerleşmek istedi mi? Harem ağaları kimlerden seçilirdi? Cariyeler maaş alıyor muydu, istifa etme hakları var mıydı? Harem bir "kadın üniversitesi" miydi? Padişahlar neden çok evlilik yaptılar? Şehzade katli neden gerekliydi? Şehzade katlinin kaldırılmasının olumsuz sonuçları oldu mu? Dolmabahçe Sarayı`nın garip kaderi neydi? Ayrıca Bahadıroğlu, bütün törenleri ve gelenekleriyle saray hayatını ve Osmanlı ailesinin yaşantısını çarpıcı örnekler ve akıcı üslubuyla ortaya koyuyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Osmanlı Sarayları,Saray Hayatı ve Harem i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Osmanlı Sarayları,Saray Hayatı ve Harem.

...hi sevdiren adam" Yavuz Bahadıroğlu, Osmanlı Sarayları, Saray Hayatı ve Harem'de bir imparatorluğun kalbine dokunuyor ... Osmanlı Sarayları Saray Hayatı ve Harem %50 İndirimli Yavuz... ... . haber / Çağatay Uluçay yazısı '' Osmanlı Saraylarında Harem Hayatının İçyüzü 4''. Osmanlı Sarayları Saray Hayatı ve Harem. Yavuz Bahadıroğlu. Satıcı. Konuyu biraz açacak olursak; Osmanlı sarayları, sarayda divan, yemek, cellatlar, idari yapı, harem, tahta geçiş süreci, saray merkezli yönetim, Osmanlı'da maliye, ordu, ekonomik hayat, eğitim-öğretim... "Tarihi sevdiren adam" Yavuz Bahadıroğlu, Osmanlı Sarayları, Saray Hayatı ve Harem''de bir imparatorluğun kalbine ... Osmanlı Saray Hayatı - Eodev.com | Haremin Hakimi "Valide Sultan" ... ... "Tarihi sevdiren adam" Yavuz Bahadıroğlu, Osmanlı Sarayları, Saray Hayatı ve Harem''de bir imparatorluğun kalbine dokunuyor. Hürrem Sultan''ın hakkı mı yeniyor? Sarayda büyük aşklar... Osmalıda Saray Hayatı Nasıldı? Üç kıtaya yayılarak evrensel bir imparatorluk kurmuş olan Osmanlı Devleti'nin Herkesin girip çıkması mümkün olmayan haremde yaşananları belgelemek de zordur. 1. Basım 2013. 322 Sayfa. Topkapı Sarayı'nı daha önce 1 defa gezmiş fakat harem dairesi tadilatta olduğundan girememiştim. Bu yıl , bildiğiniz üzere , Osmanlıca derslerinde alan çalışmaları yapıyoruz... Yavuz Bahadıroğlu. "Tarihi sevdiren adam" Yavuz Bahadıroğlu, Osmanlı Sarayları, Saray Hayatı ve Harem'de bir imparatorluğun kalbine dokunuyor. "Tarihi sevdiren adam" Yavuz Bahadıroğlu, Osmanlı Sarayları, Saray Hayatı ve Harem'de bir imparatorluğun kalbine dokunuyor. 9789757016908. 810616. Osmanlı Sarayları, Saray Hayatı ve Harem. Venedik Yayınları. 11.85. Tefsir. Osmanlı Sara...