Geçmişten Günümüze Osmanlı Tarihi

Tolga Uslubaş

Geçmişten Günümüze Osmanlı Tarihi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-08-22
YAZAR Tolga Uslubaş
ISBN 6054766093
DOSYA FORMATI 3,41 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu eser, üç kıta üzerinde 623 yıl, 50 kadar ülkeye sahip olan yüce bir imparatorluğun bir panoramasıdır. "Alfabetik Osmanlı Tarihi Ansiklopedisi", savaşları, barışları, olayları, yöneticileri, kentleri, eserleri ile Osmanlı İmparatorluğu tarihini alfabetik bir sırada öz olarak okurlarına sunuyor. Kitap; 36 padişah, 219 sadrazam, 129 şeyhulislam, birçok kaptan-ı derya ve nazırın biyografileri yanında ülkelerin bu egemenlik süreci içindeki yönetim şekilleri, günümüze kadar ulaşan cami, türbe, medrese, kale gibi kültür ve medeniyet eserleri ve sıkça karşılaşılan deyimlere yer veriyor. Alfabetik olarak kaleme alınan eser, son derece kolay okunan ve akılda kalan bir özet halinde okuyucuya sunuluyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Geçmişten Günümüze Osmanlı Tarihi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Geçmişten Günümüze Osmanlı Tarihi.

...n Günümüze Osmanlı Tarihi. Ürün Puanı: Yükleniyor ... Geçmişten Günümüze Osmanlı Alfabetik Osmanlı Tarihi - %15... ... ... Geçmişten Günümüze Devşirme İttifakları ve Osmanlı'yı Yönlendirmeleri. Twitter'dan Takip İçin. Osmanlı Tarihçilerinin Türklere Bakış Açıları ve Türkmen Meselesi. Geçmişten Günümüze Osmanlı Alfabetik Osmanlı Tarihi - Tolga Uslubaş. Venedik Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 202.5 Puan. 694183. Geçmişten Günümüze Osmanlı Alfabetik Osmanlı Tarihi. İconinn. 11.67. %36. Alfabetik Osmanlı Tarihi Ansiklo ... GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE DOĞU VE BATI... | İlim ve Medeniyet ... . İconinn. 11.67. %36. Alfabetik Osmanlı Tarihi Ansiklopedisi (Ciltli). Tolga Uslubaş. Karma Kitaplar. Bu tarihlerde Osmanlı tahtına III. Selim çıkmıştı (1789-1807). ortaya çıkan küçük devletçikler, bölgede o dönemden günümüze kadar ulaşan siyasî ve etnik çatışmaların piyonları olmaktan öteye... Tarih boyunca var olan her devlet gibi Osmanlı Devleti de kuruluşundan yıkılışına kadar kendine özgü bir takım diplomatik faaliyetler sergilemiştir. Geçmişten günümüze yunanistan'I anlamak. Osmanlı imparatorluğunun kuruluş günü yani İstiklal-i Osmânî ismi 20. yüzyıldan itibaren göz önüne çıkmıştır. Kuruluş tarihi fikri Osmanlı'nın batılılaşma akımının bir eserdir. Geçmişten Günümüze Osmanlı Alfabetik Osmanlı Tarihi Venedik Yayınları. Ürün Detayına Git....