En Mavi Göz

Toni Morrison

En Mavi Göz
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-07-08
YAZAR Toni Morrison
ISBN 9755104942
DOSYA FORMATI 11,41 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

1940’ların ABD’sinde, yoksul bir Zenci ailenin küçük kızı Pecola, gözlerinin mavi olması için her gece Tanrı’ya dua eder. Gözleri mavi olursa, çok güzel bir kız olacak, babası içmeyi bırakacak ve annesini dövmeyecek, kardeşi evden kaçmayacak, Pecola’ nın yaşamındaki her şey değişecektir...1988’de Pulitzer Ödülü’ne, 1993’te de Nobel Edebiyat Ödülü’ ne değer görülen Toni Morrison, 1970’te yayınlanan ilk romanı En Mavi Göz’de, çok küçük yaşta acımasız ve amansız bir dünyayla tanışan Siyah bir kızın öyküsünü anlatıyor. Aşk, Sevilen, Cennet, Katran Bebek ve Sula adlı romanlarıyla okurlarımızın da en sevdiği yazarlar arasında yer alan Morrison, Siyahların ABD toplumundaki zorlu yaşamını tüm çelişkileriyle gözler önüne seriyor. En Mavi Göz, Nobel Edebiyat Ödülü’ne giden yolda atılmış sağlam bir ilk adım.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz En Mavi Göz i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap En Mavi Göz.

...rison, 1970te yayınlanan ilk romanı En Mavi Gözde, çok ... Mavi Gözlü Kadınlar Makyajda Hangi Tonları Kullanmalılar? | Hangisini... ... ... En mavi göz Yazarı: Toni MORRISON En Mavi Göz, Nobel Edebiyat Ödülü'ne giden yolda atılmış sağlam bir ilk adım. Bir başka ifadeyle mavi göz, mavi değil kahverengidir. Göz rengi değiştirme için en yaygın olarak kullanılan yöntem kontakt lensler kullanmaktır. Akıllı Sıralama Yeni Gelenler İlk Bitecek Ürünler Fiyata Göre (Önce En Yüksek) Fiyata Göre (Önce En Düşük). | Filtrele. en mavi göz. için 8 ürün bulundu. Sitemi ... En Mavi Göz - Toni Morrison - Youreads | Youreads - İnteraktif Kültür... ... . | Filtrele. en mavi göz. için 8 ürün bulundu. Sitemizden En Mavi Göz kitabını pdf olarak indirebilirsiniz. Binlerce kitabın yer aldığı sitemizde arama yaparak istediğiniz kitabı indirebilirsiniz. Pdf indir sitemizde yer alan kitaplar tanıtım amaçlıdır. En Mavi Göz. İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. 1940\'ların ABD\'sinde, yoksul bir Zenci ailenin küçük kızı Pecola, gözlerinin mavi olması için her gece Tanrı\'ya dua eder. En Mavi Göz, Nobel Edebiyat Ödülü\'ne giden yolda atılmış sağlam bir ilk adım. ...1940ların ABDsinde, yoksul bir Zenci ailenin küçük kızı Pecola, gözlerinin mavi olması için her gece Tanrıya dua eder. En Mavi Göz, Nobel Edebiyat Ödülüne giden yolda atılmış sağlam bir ilk adım. Mavi gözlü insanların bu farklı göz renklerinden dolayı ne kadar ilgi çekici olduklarını hepimiz biliyoruz. Dünyadan en güncel haberler, Türkiye'den sondakika haberleri, ekonomi dünyasından en... 1940'ların ABD'sinde, yoksul bir Zenci ailenin küçük kızı Pecola, gözlerinin mavi olması için her gece Tanrı'ya dua eder. En Mavi Göz, Nobel Edebiyat Ödülü'ne giden yolda atılmış sağlam bir ilk adım. Ülkemizde ise oranı mavi gözlülerle birleşince % 12'ye çıkıyor. Farklı tonları var, bence içlerinden en hoş duranı yabancıların "Chartreuse" dedikleri, yeşil-turuncu-sarı göz. Mavi gözlü insanların bu farklı göz renklerinden dolayı ne kadar ilgi çekici olduklarını hepimiz biliyoruz. Mavi göz nadir rastlanan bir göz rengi olduğundan da oldukça kıymetli olarak kabul ediliyor. En Mavi Göz - Toni Morrison. Sel Yayıncılık, İstanbul, 2017. Çevirmen: Zeynep Baransel. Sayfa Sayısı: 224. Özgün Adı: The Bluest Eye. Toni Morrison'ın yazmış olduğu En Mavi Göz kitabı ile ilgili... En Mavi Göz-Toni Morrison-Irfan Seyrek-1993-194s. Yazarlar En Mavi Göz-Toni Morrison-Irfan Seyrek-1993-194s. Okuma İndir. Turuz hayatta kalmak için, Yardım Edin. Koyu mavi, açık mavi, canlı mavi... Hangi tonu olursa olsun, mavi gözlere sahip olanların şanslı olduğu bir gerçek. Bu harika göz rengine en çok yakışan renkleri yazdık... Toni Morrison ile ikinci karşılaşmamız. Diğeri Merhamet kitabıydı. İki kitapta çok fazla ortak ...