Türkiye'de Devlet Kimliği ve Dış Politika

Erman Akıllı

Türkiye'de Devlet Kimliği ve Dış Politika
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-01
YAZAR Erman Akıllı
ISBN 6051335919
DOSYA FORMATI 3,61 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bir devletin dış politikasına yön veren ögeler/değerler/normlar, uluslararası sistemin konjonktürel durumuna göre dönemsel olarak farklılık gösterebilmektedir. Nitekim Soğuk Savaş döneminin güvenlik parametreleri zemininde şekillenen ve Realist Kuram dünya görüşü ile taçlandırılan dönemin Türk dış politikası, 11 Eylül sonrası dönemde giderek “sert güç” anlayışından “yumuşak güç” anlayışına kayan bir paradigma temelinde şekillenmektedir. Elbette bu anlayışın özünde, küresel olarak, 11 Eylül saldırıları neticesinde artık güvenliğin klasik araçlar ile sağlanmasının mümkün olmadığının idrakinin yattığını söylemek yanlış olmayacaktır.Bu bağlamda, Türk dış politikasını analiz etme ve dış politikaya yön veren yegâne nüveyi ortaya koyma gayesini taşıyan bu kitap, söz konusu gayeyi devlet kimliği-dış politika ilişkisi üzerinden ortaya koymaktadır. Nitekim Türk dış politikasının aldığı seyrin devlet kimliği minvalinde açıklandığı bu kitap içerisinde dönemsel olarak, Türk dış politikası ele alınmış ve bu bağlamda çeşitli devlet kimliklerine yer verilmiştir. İnşacılık kuramı anlayışı üzerinden Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı-TİKA, Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü, TÜRKSOY, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Yunus Emre Enstitüsü gibi kurumların son dönem Türk dış politikasına etki eden devlet kimliğinin ortaya koyulmasında oynadıkları roller ele alınmış ve söz konusu kurumların, devlet kimliği inşasındaki etkileri incelenmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türkiye'de Devlet Kimliği ve Dış Politika i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türkiye'de Devlet Kimliği ve Dış Politika.

...ni taşıyan bu kitap, söz konusu gayeyi devlet kimliği-dış politika ilişkisi ... Türkiye'de Devlet Kimliği ve Dış Politika - Erman Akıllı - Nobel Akade ... ... ...Türk dış politikasını analiz etme ve dış politikaya yön veren yegâne nüveyi ortaya koyma gayesini taşıyan bu kitap, söz konusu gayeyi devlet kimliği-dış politika ilişkisi üzerinden ortaya koymaktadır. Erman Akıllı. Bir devletin dış politikasına yön veren ögeler/değerler/normlar, uluslararası sistemin konjonktürel durumuna göre dönemsel olarak farklılık gösterebilmektedir. 22.25 TL. Bu bağlamda, Türk dış politikasını analiz etme ve dış politika ... Türkiye'de Devlet Kimliği ve Dış Politika / Erman Akıllı... - GittiGidiyor ... . 22.25 TL. Bu bağlamda, Türk dış politikasını analiz etme ve dış politikaya yön veren yegâne nüveyi ortaya koyma gayesini taşıyan bu kitap, söz konusu gayeyi devlet kimliği-dış politika ilişkisi... Yazarların En Yeni Kitaplarını bulabildiğiniz Ekinyayinevi.com´da Nobel Akademik Yayıncılık Yayınevine ait Türkiye'de Devlet Kimliği ve Dış Politika kitabını Ekinyayinevi.com güvencesi ile güvenle satın... Türkiye Siyaseti ve Politikası Kitapları. Uluslararası İlişkiler ve Dış Politika Kitapları. koyma gayesini taşıyan bu kitap, söz konusu gayeyi devlet kimliği-dış politika ilişkisi üzerinden ortaya koymaktadır. Bu bağlamda, Türk dış politikasını analiz etme ve dış politikaya yön veren yegâne nüveyi ortaya koyma gayesini taşıyan bu kitap, söz konusu gayeyi devlet kimliği-dış politika ilişkisi üzerinden... Çözüm Türkiye'nin Kronikleşen Terör Sorununa Ekonomi Reçetesi Ercan Baysal Öteki Adam Yayınları. 23 TL. Bu bağlamda, Türk dış politikasını analiz etme ve dış politikaya yön veren yegâne nüveyi ortaya koyma gayesini taşıyan bu kitap, söz konusu gayeyi devlet kimliği-dış politika ilişkisi... Bitiq Sahaf tüm Türkiye'ye Aras Kargo & NadirKitap anlaşması ile gönderim yapmaktadır; Tek kitap kargo ücreti: 7.50 TL(KDV dahil) 2 ve daha fazla kitap: 8.50 TL (Adet limiti olmaksızın, KDV dahil). Bu bağlamda, Türk dış politikasını analiz etme ve dış politikaya yön veren yegâne nüveyi ortaya koyma gayesini taşıyan bu kitap, söz konusu gayeyi devlet kimliği-dış politika ilişkisi üzerinden... 25 TL. Bu bağlamda, Türk dış politikasını analiz etme ve dış politikaya yön veren yegâne nüveyi ortaya koyma gayesini taşıyan bu kitap, söz konusu gayeyi devlet kimliği-dış politika ilişkisi... ...Hizmet Hobi Hukuk İnanç Kitapları - Mitolojiler İnsan ve Toplum İslam Kitap Müzik Periyodik Yayınlar Politika Siyaset Psikoloji Sağlık %23. Türkiye Ekonomisi Üzerine Seçme Yazılar. Nobel Komisyon....