Nasrettin Hoca Fıkraları (büyük boy)

M. Akif Ordulu

Nasrettin Hoca Fıkraları (büyük boy)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2010-01-01
YAZAR M. Akif Ordulu
ISBN 9758771558
DOSYA FORMATI 7,34 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Nasrettin Hoca denince, ilk akla gelen "fıkralar / latifeleri"dir. Fıkralarında kimi zaman kadı, kimi zaman imam, kimi zaman sade bir vatandaş, kimi zaman da müderris olarak karşımıza çıkar. Anadolu'nun tipik bir bilge kişidir. Güleryüzlü ve şakacıdır. Babacan kişiliği etrafında hanımı, oğlu, komşuları, komşu çocukları, esnaf, mollalar ve köylüler yer alır. Bütün bu kişiler, fıkralarındaki şahıs kadrosunu oluşturular. Eşeği ise yanından hiç ayrılmaz. Eşeği ile ilgili fıkraları, güldürücü yanı en ağır basan fıkralardır. Nasrettin Hoca'nın yokluk ve geçim sıkıntısı içinde olduğunu en iyi yansıtan fıkralar da bunlardır. Türk mizah gücünün, ince zekasının efsaneleşmiş kahramanı olan Nasrettin Hoca, pratik yaşayış için gerekli niteliklere oldukça değer verir. Bazen saf, bazen çok uyanık, ama daima hazır cevaptır. Karamsar değil, iyimserdir. Bilgeliği ve ince zekasıyla her güçlüğün altından nasıl kalkılınacağını öğütler. Zorda kalanlara, bilgisizlere yol gösterir, onları düşündürür, aydınlatmaya çalışır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Nasrettin Hoca Fıkraları (büyük boy) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Nasrettin Hoca Fıkraları (büyük boy).

...aki 145 sayfa bu kategoridedir. Hoca da yukarıdan aşağıya yapmış ve keşiş büyük bir hayranlıkla hocayı tebrik etmiş ... Burak & Furkan - Nasrettin Hoca Fıkraları ... . Nasrettin Hoca evlenmeye niyetlenir. Eş-dost bir hatuncağızı öve öve öve göklere çıkarırlar. Nasrettin Hoca Alışverişte. Nasreddin Hoca bir gün çanta almak için pazara gider. Nasrettin Hoca vaaz verirmiş camide. Dinleyenlerden biri bir soru sormuş: "Bilmiyorum" demiş Hoca. Hoca koparır yaygarayı hemen. Gâvur malı değil, Hoca'nın malı! En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları. Küçük Ağa Kitap ... Nasrettin Hoca Fıkraları | Bilgi Kitabı ... . Hoca koparır yaygarayı hemen. Gâvur malı değil, Hoca'nın malı! En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları. Küçük Ağa Kitap Özeti. Okul Öncesi. Büyük-Küçük Kavramı Etkinlikleri. hitler'in en büyük hatası 125. ideal kadın boyu 107. yeni nesil çocuklara nasrettin hoca fıkrası anlat desen anlatamazlar. günümüzde günden güne unutuluyor hocamız. - Yahu Hoca, demiş, hiç kılıçla kitap yanlışının düzeltildiği görülmüş mü? - Sen bilmezsin, demiş, Hoca, kitaplarda öyle büyük yanlışlar var ki kazıyıp düzeltmek için kılıç bile az gelir! Günün birinde Hoca yolda yağmura tutulmuş; koşar adım evine yönelmiş. Etiketler: nasreddin hoca fıkraları, nasrettin hoca, nasrettin hoca fıkraları. Büyük Farklılık. Yağmurdan Kaçıyormuş! Nasrettin hoca fikrasi. Detaylar için sor. Takip et. Cevaplar. Kim Daha Büyük. Hoca'ya: - "Efendi" demişler, "padişah mı büyük, yoksa çiftçi mi ?" Anasayfa » KÜLTÜR, SANAT » Az Duyulan Nasrettin Hoca Fıkraları. Bir gün Hoca kahvehanede otururken kendini methe¬der. Köylüler büyük bir dikkatle onu dinlerler. Nasrettin Hoca fıkraları arşivi. Üzerime - Büyük Yangın. Büyük Yangın Nasrettin Hocanın karnı pek açıkmış. Sofradaki çorbaya kaşığını daldırıp hemen ağzına almış, yutmuş. Semboller kullanarak (eşek= cehalet veya dünya malı) ders veren bir tasavvuf ehli. En Anlamlı Nasrettin Hoca Fıkraları. Bizde Kibir Yok. Nasreddin Hoca'ya yapilan şakalar tükenip bitmezdi. ANAFİKİR : Hoca'nın hoşgörüsüne diyecek yoktur. ANAFİKİR:Hayatta daha büyük acılar,kötü şeyler başımıza Etiketler: nasrettin hoca fıkra komik ana fikir ana fikri anlamı nasreddin timur fıkralar. Bu sayfamızda sizlere Nasrettin Hoca Fıkraları Kısa ve Komik olanları bir araya getirdik. Sıra Hoca'ya gelince şu yalanı söyler: "Ben büyük bir yalancıyım." Nasrettin Hoca fıkraları - resimleyen: Murat Sevinç - büyük boy. 10,00 tl. 16 sayfa. 21.5x29.5 cm BÜYÜK BOY - RENKLİ VE RESİMLİ. Satıcı Hakkında. ...hastalığı, hızlı yemek alışkanlıkları, hareketsiz yaşam obezitenin en büyük nedenlerinden... Nasrettin hoca nerede yaşamış bilen var mı??Tarih: 20.01.2016 Yazar: Mahmut Demir. Günün birinde bir sohbet toplantısında Nasrettin Hoca'ya sorarlar. - Hocam sence padişah mı daha büyük, yoksa çiftçi mi? En komik Nasreddin Hoca fıkraları sitemi...