Tarihe Yön Veren Bilim Adamları

Yeliz Aksoy

Tarihe Yön Veren Bilim Adamları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-08-22
YAZAR Yeliz Aksoy
ISBN 6054766031
DOSYA FORMATI 10,76 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Mimar Sinan, Louis Pasteur, Ali Kuşçu, Biruni, Blaise Pascal, Gregory Mendel, Erwin Schrödinger. İnsanoğlu var olduğu günden bu yana doğayı bilmek, anlamak ve keşfetmek istemiştir. Ay`ın ya da Güneş`in tutulması, gök gürlemesi, şimşek çakması, çare bulunamayan hastalıklar, afetler gibi doğa olayları insanlarda merak uyandırmış, kimi zaman da onları ürkütmüştür. İnsanoğlunun bu korkusunu yenebilme, merakını giderebilmenin yolu, doğanın işleyişini daha iyi bilmek ve anlamaktan geçtiğini görmesi uzun sürmemiştir. Nitekim bilim insanları, çevreyle ilgili olan herşeyi anlamak ve insanlığın yararına yönlendirebilmek için yüzyıllardan beri inanılmaz bir tutkuyla ve sabırla uğraşmaktadırlar. Bu uğraş içinde her bilim adamının yaşamı ve çalışmaları ayrı bir serüvendir. Bu kitapta bilim adamlarının çarpıcı serüvenlerini sizinle paylaşıyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tarihe Yön Veren Bilim Adamları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tarihe Yön Veren Bilim Adamları.

...ını sağlam bir şekilde yazdırmış olan bilim adamları bizlere eserlerini ve isimlerini miras olarak bırakmışlardır ... Tarihe Yön Veren Bilim Adamları ... . Vuslat Uyanık. İnsanoğlu var olduğu günden bu yana doğayı bilmek, anlamak ve keşfetmek istemiştir. Ay'ın ya da Güneş'in tutulması, gök gürlemesi, şimşek çakması, çare bulunamayan hastalıklar... Ünlü bilim tarihçisi ve felsefecisi George Sarto, üç ciltlik Bilim Tarihine Giriş adlı eserinde 9'uncu yüzyılın birinci yarısını Harezmî Dönemi diye adlandırarak Harezmî'nin bu yönüne dikkat çeker. Buuğraş içinde her bilim adamının yaşamı ve çalışmalarıayrı bir serüvendir.Bu kitapta b'lim adamlarının çar ... Bilime yön veren eserler ... . Buuğraş içinde her bilim adamının yaşamı ve çalışmalarıayrı bir serüvendir.Bu kitapta b'lim adamlarının çarpıcı serüvenlerini Tarihe Yön Veren Olaylar Kültürperest Yayınları Vuslat Uyanık Yeliz Aksoy. Açıklamalar. Ürün Özellikleri. Dünya bilim tarihine adını sağlam bir şekilde yazdırmış olan bilim adamları bizlere eserlerini ve isimlerini miras olarak bırakmışlardır. Astronomiye yön veren bilim adamları. Stephen Hawking (1942- ): Evrenin büyük patlamayla başlayıp kara deliklerle sonlandığını gösteren... yazarların bizzat gördüğü siyasetçiler 507. 750 tl'ye kadar alınabilecek oyun bilgisayarı 267. kadınların bu serseriyi ben adam ederim mantığı 126. birliğe sızmaya çalışan alüminyum folyolu pkklılar 293. Vuslat Uyanık adlı yazara ait Tarihe Yön Veren - Bilim Adamları kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %41 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satın alabilirsiniz. Bilim tarihine de öyle bakabiliriz. Galileo, Newton, Darwin, Einstein... "bilim" dediğimiz görkemli yapının büyük mimarları! http://www.turkcebilgi.com/ansiklopedi/bilim_adamları. Keşfet, Portreler, Teknoloji Tarihi. Bilime Yön Veren 7 Müslüman Âlim. Tuna Ser 2. Câbir bin Hayyân, birçok bilim adamı tarafından modern kimyanın kurucusu olarak kabul edilir. Micheal H. Hart'ın "En Etkin 100" kitabına göre dünya tarihine yön veren 50 bilim insanı 19. Adam Smith ( 1723-1790) 39. Wilheim Conrad Röntgen (1845-1923) : X ışınlarını bulan bilim adamıdır. 3.01 TL. Nitekim bilim insanları, çevreyle ilgili olan herşeyi anlamak ve insanlığın yararına yönlendirebilmek için yüzyıllardan beri inanılmaz bir tutkuyla ve sabırla uğraşmaktadırlar. Ana Sayfa > Tarihe Yön Veren Bilim Adamları. Tarihe Yön Veren Bilim Adamları. Akşemseddin hazretleri. Pasteur'den 400 sene önce mikrobu buldu....