Müküslü Hamza

Veysel Aydeniz

Müküslü Hamza
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-16
YAZAR Veysel Aydeniz
ISBN 9944360647
DOSYA FORMATI 11,86 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

1892 yılında Van’ın Müküs (Bahçesaray) ilçesinde dünyaya gelen ve Müküs Beylerinden olan Hamza Bediüzzaman’ın ilk talebelerindendir.Oldukça hareketli ve maceralı bir yaşama sahip olan Hamza, ilginç ve mücadeleci kişiliğiyle ön plana çıkar ve bütün hayatı boyunca aktif bir çalışmanın içerisinde yer alır. Kürdistan Teali Cemiyet’inden Jin dergisine Mem u Zin’den İsrat’ül İcaz Tefsiri’nin yayınlanmasına kadar sayısız hizmette imzası bulunur.Müküs’te bulunan Mir Hesenê Weli Medresesi’nde öğrenimine başlayan Müküslü Hamza, daha sonra Bediüzzaman’ın ilk talebelerinden olur. Said Nursi’nin İşaretü’l İcaz adlı tefsirini yayınlayan Hamza, “Eski Said’in Ehemmiyetli Talebesi Hamza” imzasıyla bu kitaba not düşer. 5 Nisan 1958 yılında Suriye’nin Hesice şehrinde hayata gözlerini yuman Müküslü Hamza Aynı yerde defnedildi.Bu biyografi çalışması, Said Nursi ve Yakın Kürt Tarihi üzerine araştırma yapanlar için, önemli bir kaynak olma özelliğine sahip.**Kitêba biyografîk ya li ser jiyan, serborî û mucadela Hemzeyê Muksî, ji weşanên Kentê derket.Kitêba bi navê: Eski Said’in Ehemiyetli Talebesi:HAMZA (Şakirdê muhîm yê Seîdê Berê, Hemze.)Ji hêla vekolîner Veysel Aydenîz ve hatiye nivîsandin.Hemzeyê Muksî di demên pêşî de yek ji şakirdên herî muhîm yê Seîdê Nûrsî ye ku li medresa Horhorê ya li Wanê ders jê girtiye û cara pêşîn tefsîra wî ya bi navê Îşaratul îcaz weşandiye. Jiyana Hemzeyê Muksî ya bi macera û germ di kitêbê de bi berfirehî cih digire. Çend meqaleyên Hemze jî di vê kitêbê de cih digrin.Hemzeyê Muksî di dîroka kurdan ya siyasî û nêz de şexsiyetekî berbiçav û xwedî cihekî muhîm e. Ew di xebatên wekî avakirina Kurdistan Tealî Cemiyetî û di avakirina Xoybûnê de jî roleke aktîf dileyize.Di dîroka weşangeriya kurdî de ciheke mustesna ji bo Hemze heye. Mem û Zîn li Tirkiyê cara pêşî ji hêla Hemzeyê Muksî ve hatiye weşandin.Wekî din kovara Jînê ya navdar 20 jimarên pêşî di bin îdareya Hemzeyê Muksî de weşiyaye. Wekî ku tête zanîn ev kovar di salên 1918-1919an de 25 jimar weşiyaye.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Müküslü Hamza i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Müküslü Hamza.

...iyetin ilanıyla birlikte sona erer. Üstâd'ın ilk talebelerinden Müküslü Hamza [*] tarafından te'lîf edilmiş ... Müküslü Hamza Eski Said'in Ehemmiyetli Talebesi: Veysel Aydeniz... ... .. İlk Bedîüzzamân Târihçesi.. Öyle olunca, sanki bu zeyl, Müküslü Hamza'nın te'lîfine âidmiş gibi anlaşılıyor.. HBV000000Z8RR. Hatalı İçerik Bildir. Müküslü Hamza Eski Said'in Ehemmiyetli Talebesi Yorumları. Çok İyi. Müküslü Hamza kitabı pdf indirmek için geldiniz. Biyografi - Otobiyografi kategorisinde yer alırken Müküslü Hamza epub indirmek için de aynı butonları kullan ... Müküslü Hamza Eski Said'in Ehemmiyetli Talebesi Fiyatı ... . Biyografi - Otobiyografi kategorisinde yer alırken Müküslü Hamza epub indirmek için de aynı butonları kullanabilirsiniz. ...kadar sayısız hizmette imzası bulunur.Müküs'te bulunan Mir Hesenê Weli Medresesi'nde öğrenimine başlayan Müküslü Hamza, daha sonra Bediüzzaman'ın ilk talebelerinden olur. Müküs'te bulunan Mir Hesenê Weli Medresesi'nde öğrenimine başlayan Müküslü Hamza daha sonra Bediüzzaman'ın ilk talebelerinden olur. Said Nursi'nin İşaretü'l İcaz adlı tefsirini yayınlayan Hamza... 12 TL. Müküs'te bulunan Mir Hesenê Weli Medresesi'nde öğrenimine başlayan Müküslü Hamza, daha sonra Bediüzzaman'ın ilk talebelerinden olur. Kargo dahil en ucuz22,79 TL Ücretsiz kargoWorld /3 %0Axess /3 %0Satıcıya Git. Müküslü Hamza Veysel Aydeniz NUBİHAR YAYINLARI. Veysel Aydeniz. 1892 yılında Van'ın Müküs (Bahçesaray) ilçesinde dünyaya gelen ve Müküs Beylerinden olan Hamza Bediüzzaman'ın ilk talebelerindendir.Oldukça hareketli ve maceralı bir... ...kadar sayısız hizmette imzası bulunur.Müküs'te bulunan Mir Hesenê Weli Medresesi'nde öğrenimine başlayan Müküslü Hamza, daha sonra Bediüzzaman'ın ilk talebelerinden olur. Müküslü Hamza Eski Said'in Ehemmiyetli Talebesi. Kapat. Said Nursi'nin İşaretü'l İcaz adlı tefsirini yayınlayan Hamza, "Eski Said'in Ehemmiyetli Talebesi Hamza" imzasıyla bu kitaba not düşer. 16 TL. ...kadar sayısız hizmette imzası bulunur.Müküs'te bulunan Mir Hesenê Weli Medresesi'nde öğrenimine başlayan Müküslü Hamza, daha sonra Bediüzzaman'ın ilk talebelerinden olur. 16 TL. ...kadar sayısız hizmette imzası bulunur.Müküs'te bulunan Mir Hesenê Weli Medresesi'nde öğre...