Kızgın Toprak

Jorge Amado

Kızgın Toprak
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-07-22
YAZAR Jorge Amado
ISBN 9750709654
DOSYA FORMATI 8,85 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kızgın Toprak, 1940’lar Brezilya’sında, hepsi birbirinden hırslı toprakağalarının hüküm sürdüğü kakao plantasyonlarında yaşananların öyküsünü anlatıyor. Servet avcısı serüvenciler, zengin erkeklerin peşindeki güzel kadınlar, kumarbazlar, karınlarını doyurmaktan başka bir düşüncesi olmayan göçmenler, kiralık katiller, keskin nişancılar, kakao plantasyonlarında acımasızca sömürülen işçiler... Yeni ekim alanları açabilmek için gaddarca yok edilen ormanlar, gözü dönük toprakağaları arasındaki kan davaları... Sözün kısası, bu çılgın dünyayı hepsi de farklı açılardan yaşayan insanların öyküsü...Mucizeler Dükkânı, Tarçın Kokulu Kız, Tereza Batista, Gecenin Çobanları ve Ölü Deniz adlı romanlarını da yayınladığımız Jorge Amado, sert bir gerçekçiliğin ürünü olan Kızgın Toprak’ tan söz ederken, “En sevdiğim kitabım,” diyor, “benim köklerimin, yoğrulduğum kanın öyküsü.”Latin Amerika edebiyatının gelmiş geçmiş en büyük yazarlarından Amado, bir zamanlar Brezilya’nın Bahia bölgesinde yaşanan “kakaoya hücum”un çarpıcı romanını sunuyor okurlarına.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kızgın Toprak i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kızgın Toprak.

... Türk filmidir. www.pnd.tl/x9PWY2Vo Filmde, toprak ağasına borçlanan bir ailenin hayatta kalma mücadelesi anlatılır ... Kızgın Toprak -1973 - VarBiraZ!NeT ... . Kızgın Toprak, 1973. Ayarlar. çokseybilenkiz. güney dogu anadolunun bir yöresinde sultan ve şirvan sahip oldukları küçük bir toprak parçasını ekerek geçinen evli bir karı kocadır.yörede kooperatifçilik... Jorge Amado. Kızgın Toprak, 1940'lar Brezilya'sında, hepsi birbirinden hırslı toprakağalarının hüküm sürdüğü kakao plantasyonlarında yaşananların öyküsünü anlatıyor. Senaryo ve Yönetmen: Feyzi Tuna (Osman Şahin'in Musallim ile Kuşde adlı öyküsünden). Diylog: Tarık Dursun Kakın ... Kızgın Toprak - Jorge Amado ... . Senaryo ve Yönetmen: Feyzi Tuna (Osman Şahin'in Musallim ile Kuşde adlı öyküsünden). Diylog: Tarık Dursun Kakınç. Foto Direktörü: Kaya Ererez. Müzik: Yalçın Tura. Yapım: Kadri Film / Kadri Yurdatap. KIZGIN TOPRAK (Renkli). Konu : Mallarını, mülklerini satıp, tüm paralarını özlem duydukları "Sal"a yatıran Şirvan ile Sultan'ın, TOPRAK ağası Çello'ya karşı verdikleri savaşın öyküsü. Kızgın Toprak - DIGITURK Filmleri, filme ait ayrıntılı bilgiler, film kadrosu, fragmanı. Malı mülkü satıp tüm parayı özlemini duydukları sala yatıran Şirvan ile Sultan´ın, toprak ağası Çello´ya karşı verdikleri... Kızgın Toprak Film Özeti. Şirvan (Tamer Yiğit) ile Sultan (Fatma Girik) çiftinin Güneydoğu Anadolu'nun mahsül vermeyen topraklarında kışı geçirebilmek için şon şansları salcılık yapmaktır. Kızgın Toprak filminin konusu özeti, Kızgın Toprak nasıl film yorumları, filminin oyuncuları kadrosu, gibi benzeri filmler. Kızgın Toprak. Yapım yılı: 1973. Konu: Mallarını mülklerini satıp tüm paralarını bir sala yatıran Şirvan ve Sultan'ın, toprak ağası Çello'ya karşı verdikleri savaşın öyküsü. . Kitap link : http://www.canyayinlari.com/BookDetails_KIRMIZI-YEL---ACENTA-MIRZA_1862.aspx. . Film : Kızgın Toprak - 1973. . Yönetmen : Feyzi Tuna. ▶ 1:17:10Kızgın Toprak - Fatma Girik & Tamer Yiğit ( Dk). Alkışlarla Yaşıyorum izlenme. ▶ 1:07:52Kızgın Toprak; Fatma Girik ve Tamer Yiğit'in oynadığı yıl yapımı Türk filmidir. Kızgın Toprak. kızgın toprak koç, kızgın toprak yalciner Kızgın Toprak, Osman Şahin'in Musallim ve Kuşde adlı hikayesinin serbest bir uyarlaması olan 1973 yapımı sinema filmi. Kizgin Toprak 1973. Kızgın Toprak - Türk Filmi. 1:07:52. 1:29:40. Toprak Ana | Fatma Girik Eski Türk Filmi Tek Parça (Restorasyonlu). 1:39:33. Kızgın Toprak -1973. 60-70-80-90 Lı Yılların Sinema Filmleri.. 1 mesaj • 1. sayfa (Toplam 1 sayfa). Kızgın Toprak -1973. Mesajgönderen mali_ » Çrş Kas 15, 2017 8:19 am. Kızgın Toprak izle, Kızgın Toprak dizisinin 1. bölümünü full HD kalitede ve kesintisiz olarak izleyebileceğiniz bir sayfa. Kızgın Toprak izle. Tur : Sinema Kategori : Duygusal....