Sadi-i Şirazi: BostanSeçme Öyküler

Sadi-i Şirazi: BostanSeçme Öyküler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-01-01
YAZAR
ISBN 9752610315
DOSYA FORMATI 5,89 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bir kimse, bir öküzün ayağına batmış olan bir dikeni çıkardı. Bir zaman sonra da, vefat edip gitti. Vefatından sonra Hoca Sadri namındaki büyük bir Allah dostu onu rüyasında gördü. O adam, Cennette gülistanlık bir yerde gezinmekteydi ve diyordu ki:O diken yüzünden, benim için burada ne güller ekildi!Elinden geldiği kadar merhamet et ki, zahmetlere düştüğün vakit, herkes sana acısın.Birisine iyilik ettiğin zaman, Ben efendiyim, beyim; o ise bana muhtaç bir zavallıdır diye kendini büyük görme! Zaman, o muhtaç kişiye vurmuş deme. Çünkü ona vuran kılıç, henüz kınına girmiş değildir. Mümkündür ki, o kılıç bir gün seni de kılıçlar.İRANLI büyük şair Sadi-i Şirazî uzun yıllar süren seyahatlerinden doğum yeri olan Şiraz’a döndükten sonra 1246 yılında yani Gülistan’dan bir yıl evvel Bostan adlı büyük eserini tamamlar. Bu eseri İran’ın Fas bölgesinde hüküm süren Ebu Bekir b. Sa’ad Zengi’ye ithaf etmiştir.Adı Güzel kokulu çiçek bahçesi anlamına gelen Bostan, 10 bölümden oluşur. “Adalet, İhsan, Aşk, Tevazu, Rıza, Kanaat, Terbiye, Şükür, Tövbe, Münacaat başlıklarını taşıyan bu bölümler, birçok hikâyeden meydana gelmekte olup, tamamı yaklaşık 5000 beyittir.Bostan, taassuptan uzak çok tabii ve tarafsızca yazılmış bir kitaptır. Ve günümüz insanının aradığı her türlü huzur ve saadeti sağlayacak bilgi ve nasihatleri ihtiva eder.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sadi-i Şirazi: BostanSeçme Öyküler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sadi-i Şirazi: BostanSeçme Öyküler.

...çme Öyküler - Guy De Maupassant. Bostan ve Gülistan dan Seçme Öyküler Şeyh Sâdi-i Şirâzî Mezarlıktan geçerken bir zenginin oğluna rastladım ... Bostan ve Gülistan'dan Seçme Öyküler %20 İndirimli Şirazlı Şeyh Sadi ... . Babasının mezarı başına oturmuş, bir fakire kibirlenip duruyordu... ...yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Bostan Seçme Öyküler kitabına benzeyen kitaplar. Kitabın yazarı Sadi Şirazi olunca kitap ismine bakmanın gereği kalmıyor. 9799752610315. 414265. Bostan Seçme öyküler. Zafer yayınları. 5.56. Sadi Şirazi. Altın kitaplar yayınevi. Bostan Seçme Öyküler - Sadi i Şiraz ... Bostan | Şeyh Sadi Şirazi | Biraz Oku Sonra Al ... . 9799752610315. 414265. Bostan Seçme öyküler. Zafer yayınları. 5.56. Sadi Şirazi. Altın kitaplar yayınevi. Bostan Seçme Öyküler - Sadi i Şirazi. Zafer Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 80 Puan. Bir Kimse bir öküzün ayağına batmış olan bir dikeni çıkardı. Bir zaman sonra da vefat edip gitti. Vefatından sonra Hoca Sadrı namınâaki büyük bir Allah dostu onu rüya...