Etik - Ahlak Felsefesi : Bütün Eserlerine Doğru -12

Doğan Özlem

Etik - Ahlak Felsefesi : Bütün Eserlerine Doğru -12
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-11-30
YAZAR Doğan Özlem
ISBN 9751022487
DOSYA FORMATI 5,25 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kitabın ilk iki bölümünde, etiğin (ahlâk felsefesi) temel problemleri, bu temel problemler içinden kendilerine başat saydıkları problemlere göre çeşitlere, tiplere ayrılan etikler (ahlâk felsefeleri), betimleyici ve irdeleyici bir tutumla tanıtılmaktadır. "Eleştirel etik" adlı üçüncü bölümde etik tiplerinde temel tavırlar, "ahlâklılık" tanımlarındaki çeşitlilik, olan-olması gereken ayrımı, etiklere tarih bilinci ışığında naslı yaklaşılabileceği, normatif etik-eleştirel etik ayrımı ve meta-etikler eleştirel bir yaklaşımla ele alınıp işlenmektedir.Son ve dördüncü bölümde bizzat bir felsefe disiplini olarak etiğin neliği ve olabilirliği irdelenmekte ve eleştirilmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Etik - Ahlak Felsefesi : Bütün Eserlerine Doğru -12 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Etik - Ahlak Felsefesi : Bütün Eserlerine Doğru -12.

...eşitlere, tiplere ayrılan etikler... İade Koşulları ... Etik - Ahlak Felsefesi : Bütün Eserlerine Doğru -12 ... . Tüm Satıcılar. Etik - Ahlak Felsefesi - Bütün Eserlerine Doğru -12. göre çeşitlere, tiplere ayrılan etikler (ahlâk felsefeleri), betimleyici ve irdeleyici bir tutumla tanıtılmaktadır. Kitabın ilk iki bölümünde etiğin (ahlâk felsefesi) temel problemleri bu temel problemler içinden kendilerine başat saydıkları problemlere göre çeşitlere tiplere ayrılan etikler (ahlâk felsefeleri)... ..."etik" varolan bu kuralları sorgulama etkinliğin ... Etik: Ahlak Felsefesi ... ... ..."etik" varolan bu kuralları sorgulama etkinliğini ifade etmektedir. 2.ahlak felsefesinin temel kavramları. davranışlardan birini seçmesi "ÖZGÜRLÜK",Doğru söylemeyi seçmesi "ERDEM" dir. Doğan Özlem kale...