Baykan Sezer'de Doğu-Batı Sorunu

Gökhan V. Köktürk

Baykan Sezer'de Doğu-Batı Sorunu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-08-30
YAZAR Gökhan V. Köktürk
ISBN 6055296353
DOSYA FORMATI 9,81 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sosyolojinin hem evrensel hem de yerel karaktere sahip olması Türk sosyolojisi ve Türk sosyologlarıyla ilgili çalışmalara ayrıbir önem kazandırmaktadır. Nitekim Baykan Sezer, Türk sosyolojisinin ve Türk toplumunun konuları ve sorunları üzerine özgün görüşleri olan ve bu sorunlara çözüm önerileri sunan bir Türk sosyoloğudur. Sorunlara Doğu-Batı çatışması temelinde yaklaşan Sezer, Doğu’yu da Batı’yı da iyi tanımamız ve bilmemiz gerektiğinin altını önemle çizmek suretiyle, bu konuda önemli bir eksiklik olan bilgi ve ona bağlı olarak gelişen ilgi eksikliğinin konuları ele almadaki esas sorun olduğunun belirlemesini yapmaktadır. Bu bağlamda; Doğu toplumları için önerilen modellerde amacın, Doğu’yu Batı’ya benzetmek olduğu saptamasıyla günümüzdeki küresel toplum önerilerinin asıl çıkış noktasını açıkça gözler önüne sermektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Baykan Sezer'de Doğu-Batı Sorunu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Baykan Sezer'de Doğu-Batı Sorunu.

... bir önem kazandırmaktadır. Baykan Sezer'de Doğu-Batı Sorunu ... Baykan Sezer'de Doğu-Batı Sorunu Gökhan V. Köktürk ... . %35. 16,00 TL. sosyolojisinin ve Türk toplumunun konuları ve sorunları üzerine özgün görüşleri olan ve bu sorunlara çözüm önerileri sunan bir Türk sosyoloğudur. Gökhan V. Köktürk. Sosyolojinin hem evrensel hem de yerel karaktere sahip olması Türk sosyolojisi ve Türk sosyologlarıyla ilgili çalışmalara ayrı bir önem kazandırmaktadır. Baykan Sezer'de Doğu-Batı Sorunu Sosyolojinin hem evrensel hem ... Baykan Sezer'de Doğu-Batı Sorunu ... . Baykan Sezer'de Doğu-Batı Sorunu Sosyolojinin hem evrensel hem de yerel karaktere sahip olması Türk sosyolojisi ve Türk sosyologlarıyla ilgili çalışmalara ayrı bir önem kazandırmaktadır. Baykan Sezerde Doğu Batı Sorunu - Sosyoloji biliminden kendimizi bilmek, anlamak doğrultusunda faydalanılması, sosyolojinin Türkiye'de gelişmesinin ivmesi olmuştur ve olacaktır. Baykan Sezer'de Doğu-Batı Sorunu en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satı...