Louis Auguste Blanqui'nin Devrimci Teorileri

Alan B. Spitzer

Louis Auguste Blanqui'nin Devrimci Teorileri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-08-28
YAZAR Alan B. Spitzer
ISBN 9756056547
DOSYA FORMATI 7,63 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitap, hayatının neredeyse otuz kırk yılını hapishanelerde ve dışarıda olduğu çok kısa sürede de sokaklarda ve barikat savaşlarında geçiren politik bir devrimcinin kuramsal ve politik yaşamının günümüze bıraktığı unutulmuş mirasına dair bir anlatıdır.Devrimci tarih doğruları ve yanlışlarıyla devrimci önderlerine her zaman sahip çıkmıştır. Blanqui, devrimci tarihin bilinçaltına atılarak unutulan ve unutturulan devrimci bir hayattır. Oysa Blanqui, hala geçmişteki geleceğin deneyimi olarak duran Paris Komünü’nün politik sorumlusudur ve bu onuru taşıyan devrimci bir figürdür. 1832’de yargılandığı mahkemede mesleği sorulduğunda, “…hani şu emeğiyle yaşayan ve politik haklardan mahrum otuz milyon Fransız’ın sınıfı”ndan bir “proleter” olduğu yanıtını vererek, proleter kavramını politikleştiren ilk devrimcidir.Blanqui, örgüt, kadro ve iktidar perspektifinin ilk kurucularındandır. Unutulmuş böyle bir devrimciyi hatırlamak ve hatırlatmak bütün devrimcilerin vefa borcudur. Blanqui üzerine yazılmış olan nadir çalışmalardan biri olan bu kitap, onu hatırlayan ve hatırlatan bir vefadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Louis Auguste Blanqui'nin Devrimci Teorileri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Louis Auguste Blanqui'nin Devrimci Teorileri.

... devrimci... Mesela bu yazımızda yazar Alan B ... Louis Auguste Blanqui'nin Devrimci Teorileri ... . Spitzer kitapları arasında yer alan Louis Auguste Blanqui'nin Devrimci Teorileri yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Alan B. Spitzer imzası taşıyan esere ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Kuram kategorisinde kendisine yer bulan Louis Auguste Blanqui'nin Devrimci Teorileri kitabı okumak için harika! Alış-Veriş Listeme Ekle. Louis Auguste Blanqui'nin Devrimci Teorileri. ... Louis Auguste Blanqui'nin Devrimci Teorileri ... . Louis Auguste Blanqui'nin Devrimci Teorileri. Blanqui üzerine yazılmış olan nadir çalışmalardan biri olan bu kitap onu hatırlayan ve hatırlatan bir vefadır. Blanqui, devrimci tarihin bilinçaltına atılarak unutulan ve unutturulan devrimci bir hayattır. Oysa Blanqui, hala geçmişteki geleceğin deneyimi olarak duran Paris Komününün politik sorumlusudur ve... 21.66 TL. Devrimci tarih doğruları ve yanlışlarıyla devrimci önderlerine her zaman sahip çıkmıştır. Blanqui devrimci tarihin bilinçaltına atılarak unutulan ve unutturulan devrimci bir hayattır. Devrimci tarih doğruları ve yanlışlarıyla devrimci önderlerine her zaman sahip çıkmıştır. Blanqui devrimci tarihin bilinçaltına atılarak unutulan ve unutturulan devrimci bir hayattır. Devrimci tarih doğruları ve yanlışlarıyla devrimci önderlerine her zaman sahip çıkmıştır. Blanqui devrimci tarihin bilinçaltına atılarak unutulan ve unutturulan devrimci bir hayattır. Kolektif. Bu kitap hayatının neredeyse otuz kırk yılını hapishanelerde ve dışarıda olduğu çok kısa sürede de sokaklarda ve barikat savaşlarında geçiren politik bir devrimcinin kuramsal ve politik... 17.33 TL. Devrimci tarih doğruları ve yanlışlarıyla devrimci önderlerine her zaman sahip çıkmıştır. Blanqui devrimci tarihin bilinçaltına atılarak unutulan ve unutturulan devrimci bir hayattır. 24.07 TL. Devrimci tarih doğruları ve yanlışlarıyla devrimci önderlerine her zaman sahip çıkmıştır. Blanqui devrimci tarihin bilinçaltına atılarak unutulan ve unutturulan devrimci bir hayattır. Devrimci tarih dogruları ve yanlıslarıyla devrimci onderlerine her zaman sahip cıkmıstır. Blanqui, devrimci tarihin bilincaltına atılarak unutulan ve unutturulan devrimci bir hayattır. 20.46 TL. Devrimci tarih doğruları ve yanlışlarıyla devrimci önderlerine her zaman sahip çıkmıştır. Blanqui devrimci tarihin bilinçaltına atılarak unutulan ve unutturulan devrimci bir hayattır. Alan B. Spitzer adlı yazara ait L. Auguste Blanqui'nin Devrimci Teorileri kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %36 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satın ala. Blanqui üzerine yazılmış olan nadir çalışmalardan biri olan bu kitap onu hatırlayan ve hatırlatan bir vefadır. ×. Louis Auguste Blanqui'nin Devrimci Teorileri. Yorum Yap. The Revolutionary Theories of Louis Auguste Blanqui. Oysa Blanqui hala geçmişteki geleceğin deneyimi olarak duran Paris Komününün politik sorumlusudur ve bu onuru taşıyan devrimci bir figürdür....