20. Yüzyıl Düşünce Akımları

Nejat Bozkurt

20. Yüzyıl Düşünce Akımları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-03-01
YAZAR Nejat Bozkurt
ISBN 9758587897
DOSYA FORMATI 7,10 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Nejat Bozkurt bu yapıtında 20. yüzyılın söylemlerini tamamlamış başılca düşünürlerini ve onların felsefi dizgelerini ele alarak teknik ayrıntılara girmeden geniş bir kesimin anlayacağı biçimde aktarmıştır. Öğretme amacının dışında, okurda eleştirel düşünme yeteneğinin de gelişmesini amaçlayan bu çalışmada, düşünürlere ve dizgelerine ilişkin yorumlara, değerlendirmelere ve eleştirilere de yer verilmiştir. Yapıt belli bir tezi savunmaktan çok 20. yüzyılın düşünsel eğilim ve yönelimlerini genel bir bakış altında yorumsayıcı-eleştirici bir biçimde yansıtma amacını gütmektedir.20. Yüzyıl Düşünce Akımları, kurgusal, çözümleyici ve bilim-teknoloji felsefeleri olmak üzere 20. yüzyıl düşüncesini başlıca üç öbekte ele almıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz 20. Yüzyıl Düşünce Akımları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap 20. Yüzyıl Düşünce Akımları.

...el eğilim meydana getirmiştir. 20. yüzyıl düşünce akımları 3 ... Kültür TV | 20. Yüzyıl Düşünce Akımları | Kitap Detayları ... . Bölümde incelenmiştir. 20. Yüzyıl Düşünce Akımları, kurgusal, çözümleyici ve bilim-teknoloji felsefeleri olmak üzere 20. yüzyıl düşüncesini başlıca üç öbekte ele almıştır. Nejat Bozkurt. Nejat Bozkurt bu yapıtında 20. yüzyılın söylemlerini tamamlamış başılca düşünürlerini ve onların felsefi dizgelerini ele alarak teknik ayrıntılara girmeden geniş bir kesimin anlayacağı biçimde... 20. yüzyılda Osmanlı'da görülen fikir akımları temelde 5 f ... 20. YÜZYIL DÜŞÜNCE AKIMLARI - Nejat Bozkurt | Kitapx ... ... 20. yüzyılda Osmanlı'da görülen fikir akımları temelde 5 farklı siyasi g...