Stephen Hawking'in Evreni

John Boslough

Stephen Hawking'in Evreni
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1995-09-01
YAZAR John Boslough
ISBN 9757380482
DOSYA FORMATI 5,43 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Küçük bir galaksideki önemsiz bir yıldızın etrafında dönen ufacık bir gezegende yaşayan bir avuç insanın tüm evreni anlama amçalarını ve bu minicik yaratıkların evreni bütünüyle kavrama yeteneğinde olduklarına inanmalarını hayal etmek oldukça zordur. Evreni, nasıl işlediğini ve nereden geldiğini anlamak için yapılan bu araştırma, insanlık tarihinin en uzun süreli ve en büyük macerasıdır. Bu maceranın en önemli kilometre taşlarından biri de kuşkusuz çağımızın en parlak bilim adamı STEPHEN HAWKING'dir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Stephen Hawking'in Evreni i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Stephen Hawking'in Evreni.

...ar yapıyordu. Hawking ve Thomas Hertog tarafından tasarlanan yeni teoriye göre evren sonsuz değil ... Stephen Hawking'in Son Röportajı: Evrenin Sesine Yeni... ... . Çoklu evren ve paralel evrenler. Stephen Hawking neden evrenin sonsuz olma ihtimalini sevmiyor? Termodinamiğin ikinci yasasına göre evrenin toplam entropisi sadece büyüyebilir, azalamaz. Aslında buna şaşırmamalıyız, bu Stephen Hawking'den ziyade bizimle ilgili bir şeyler söylüyor. Stephen Hawking Evreni Anlatıyor; 45 kilodan daha ağır çekmeyen tam olarak felçli,konuşamayan ve başı öne düşerse kaldıramayan bu adam "Einstein'in mirasçısı"... Stephen Hawking' in Kıyamet Teorisi' ne dayanak oluşturan en önemli olayları şöyle sıralan ... Stephen Hawking'in Evren Hakkında Son Teorisi Yayımlandı ... ... Stephen Hawking' in Kıyamet Teorisi' ne dayanak oluşturan en önemli olayları şöyle sıralanıyor Sülfürik asitler evreni kaplayacak. Tıpkı Mars gibi bir gezegene dönüşecek ve canlı kalmayacak. Ünlü fizikçi Stephen Hawking'in ölmeden önce Thomas Hertog ile birlikte big bang Hertog, Hawking ile birlikte önerdikleri yeni modelin evreni daha küçük ve düzgün bir şekilde ele aldığını açıkladı. Ünlü fizikçi Stephen Hawking'in ...