Birinci Dünya Savaşında Almanya'nın İslam Stratejisi

Kadir Kon

Birinci Dünya Savaşında Almanya'nın İslam Stratejisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-09-04
YAZAR Kadir Kon
ISBN 6055383350
DOSYA FORMATI 6,62 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Birinci Dünya Savaşındaki Türk Alman müttefikliğinin Türkiyede az bilinen bir veçhesini ortaya koymayı hedefleyen bu çalışma Almanyanın 1914 1918 yılları arasında süren savaşta uyguladığı İslam stratejisinin sivil yönünü ve bunun Türk Alman ittifakı içindeki uygulamalarını ele alıyor. Bu uygulamaların ilki İstanbulda da bir yapılanmaya giden ve içerisinde Osmanlı Devleti tarafından görevlendirilen Mehmed Akif Şeyh Salih Tunusi Abdürreşid İbrahim ve Halim Sabit gibi önemli şahsiyetlerin de yer aldığı Şark İstihbarat Biriminin teşkilidir. Bir diğeri ise İtilaf Devletleri safında savaşırken esir edilen Müslüman askerlerin Müttefikler safında savaşmasını temin etmeye yönelik olarak oluşturulan Müslüman esir kamplarıdır. Türk ve Alman arşiv kaynaklarından yararlanılarak kaleme alınan bu eser Birinci Dünya Savaşının çok az bilinen bir yönünü açığa çıkarıyor ve Osmanlı sultanının halife sıfatıyla ilan ettiği cihad ı ekber ve cihad ilanının bir sonucu olarak uygulanan İslamcılık politikaları ile ilgili yeni çıkarımlar yapmaya imkan sağlıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Birinci Dünya Savaşında Almanya'nın İslam Stratejisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Birinci Dünya Savaşında Almanya'nın İslam Stratejisi.

...'nın İslam Stratejisi. Abdürreşid İbrahim ve Halim Sabit gibi önemli şahsiyetlerin de yer aldığı Şark İstihbarat Birimi' nin teşkilidir ... Birinci Dünya Savaşı'nda Almanya'nın İslam Stratejisi | Okuoku.com ... . Birinci Dünya Savaşında Almanya'nın İslam Stratejisi - Kadir Kon. Küre Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 225 Puan. 24 TL. Birinci Dünya Savaşı'ndaki Türk-Alman müttefikliğinin Türkiye'de az bilinen bir veçhesini ortaya koymayı hedefleyen bu çalışma, Almanya' nın 1914 - 1918 yılları arasında süren savaşta... Kadir Kon kaleminden Birinci Dünya Savaşında Almanya'nın İslam Stratejisi kitabını en ucuz ve en hızlı şekilde kitapoba.com güvencesi ... Birinci Dünya Savaşı'nda Almanya'nın İslam Stratejisi Kadir Kon ... ... Kadir Kon kaleminden Birinci Dünya Savaşında Almanya'nın İslam Stratejisi kitabını en ucuz ve en hızlı şekilde kitapoba.com güvencesiyle satın alabilirsiniz. Türk ve Alman arşiv kaynaklarından yararlanılarak kaleme alınan bu eser, Birinci Dünya Savaşı'nın çok az bilinen https://www.limankitap.com/urun/birinci-dunya-savasinda-almanyanin-islam-stratejisi. Birinci Dünya Savaşı'nda Almanya'nın İslam Stratejisi. Kadir Kon. Yayınevi: Küre Yayınları. 23.68 TL. Birinci Dünya Savaşı'ndaki Türk-Alman müttefikliğinin Türkiye'de az bilinen bir veçhesini ortaya koymayı hedefleyen bu çalışma, Almanya' nın 1914 - 1918 yılları arasında süren savaşta... Kitap Hakkında. Birinci Dünya Savaşı'ndaki ortaya koymayı hedefleyen bu çalışma, Almanya'nın 1914-1918 yılları arasında süren savaşta uyguladığı İslam stratejisinin sivil yönünü ve bunun... 19 TL. Birinci Dünya Savaşındaki Türk Alman müttefikliğinin Türkiyede az bilinen bir veçhesini ortaya koymayı hedefleyen bu çalışma Almanyanın 1914 1918 yılları arasında süren savaşta uyguladığı... ...çalışma, Almanya'nın 1914-1918 yılları arasında süren savaşta uyguladığı İslam stratejisinin sivil eser, Birinci Dünya Savaşı'nın çok az bilinen bir yönünü açığa çıkarıyor ve Osmanlı sultanının halife... 342 sayfa. 14x23 cm Birinci Dünya Savaşı'ndaki koymayı hedefleyen bu çalışma, Almanya'nın 1914-1918 yılları arasında süren sa...